0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

K čemu všemu poslouží česnek?

česnek
ZDROJ: Mockup Graphics/Unsplash
sdílet:

V období kolísání venkovních teplot vždy většinu z nás zasáhne chřipka a v touze po rychlém uzdravení se obklopujeme chemickými preparáty. Co takhle zkusit něco přírodnějšího? Při prvních příznacích rýmy sáhněte po česneku.

Česnek pomocník

Česnek je příbuzný s pórkem, cibulí a s pažitkou a jeho léčivé schopnosti jsou působivé. Pomáhá předcházet srdečním chorobám, zlepšuje krevní oběh, uvolňuje dýchací cesty a uleví při bolesti v krku.

  • Pokud se chystáte konzumovat česnek za účelem zmírnění příznaků nachlazení, neměl by projít příliš prudkou tepelnou úpravou, nebo své léčivé účinky ztratí.
  • I přesto, že má česnek blahodárné účinky pro lidské tělo, ne každý ho snáší bez pálení žáhy. Při takovém problému můžete česnek nahradit zázvorem. Ten také působí jako přírodní antibiotikum a současně prohřívá organismus.

Česnekujte ve velkém

Jestliže patříte k těm šťastlivcům, o které během nemoci nějaká dobrá duše pečuje, nechte si připravit česnekovou pizzu. Anebo vsaďte na nejúčinnější zbraň – česnečku. Můžete otestovat hned dvě její variace. Loštická je s olomouckými tvarůžky a španělská je se sherry.

  • Česnek skvěle zabírá i prolisovaný do hotového vývaru nebo v pomazánce.
  • ato aromatická lahůdka má jedinou nevýhodu, a tou je její specifický zápach, takže si s ní moc romantiky neužijete. Žvýkáním zrnka kávy nebo lístků máty však nepříjemnou pachuť česneku v ústech hravě přebijete.

Související články

5 tipů na správné skladování cibule a česneku
  • Tipy a triky

5 tipů na správné skladování cibule a česneku

Než se pustíte do skladování většího množství cibule a česneku, připomeňme si, jak mají tyto suroviny vypadat, když jsou v kondici. Cibule by měla být před uskladněním pevná a suchá, což poznáme podle barvy a pevnosti slupky. Uvnitř by...
Autor: Lucie Perlíková

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?
  • Zdraví a výživa

Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?

Internet i knihy jsou plné nejrůznějších způsobů, jak zhubnout. Od jablečné diety, přes nízkosacharidovou, bezlepkovou až po různé hladovky. Jenže ne každá cesta k hubenějšímu já je zdravá. Co si můžete nezdravým hubnutím způsobit? ...

Obchod Apetit