Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Seriál o mase: jehněčí kolínko

Seriál o mase: jehněčí kolínko

Jehněčí kolínka se nejlépe hodí k pomalému dušení nebo pečení. Když je maso správně připravené, jen se rozpouští na jazyku… Václav Frič vám poradí, jak na to.
23. 3. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Jehněčí kolínka jsou jehněčí zadní i přední kolena s okolním masem; liší se pouze tím, že přední kost je zdvojená. V kvalitě rozdíl mezi předním a zadním kolínkem není, protože jehněčí maso je natolik mladé a křehké, že případné odlišnosti nemají šanci se projevit. Maso je stejně jako u podobně umístěné hovězí kližky, telecího osso buca a vepřového kolena hojně protkané kolagenem, což se příznivě projevuje na jeho chuti i konzistenci.

Proč ho máte chtít?


  • Pro chuť. Jde o opomenutý díl jehněčího masa, který se díky své šťavnatosti vrací zpět na výsluní.
  • Pro cenu. Je levnější než třeba jehněčí kotletky nebo kýta, a přitom má ještě lepší chuť. Kolínka se prodávají za asi 200 Kč/kg.
  • Pro pocit luxusu. Dnes se kolínko s kostí trčící vzhůru objevuje v menu těch nejlepších restaurací.

Jak a kde kolínka koupit?


V době kolem Velikonoc najdete jehněčí maso na pultech řeznictví i v supermarketech celkem běžně. Spolehlivý řezník by vám měl umět říct, jestli jde o maso z domácího chovu, nebo o dovoz, a také poradit, jak maso upravit. My nakupujeme v břevnovském řeznictví Kšána (www.ksanaasyn.cz), odkud odcházíme nejen s kolínky, ale i se spoustou dalších lahůdek. Komfortní je také on-line prodej na www.jehnecimaso.cz, kde dostanete maso z českých chovů v té nejlepší kvalitě. Kolínka tu prodávají za 210 Kč/kg.

V dubnovém Apetitu najdete nejen spoustu rad, jak koupit a upravit jehněčí kolínko, ale také dva lahůdkové recepty, jeden inspirovaný Francií, druhý českou klasikou. Aktuální Apetit koupíte na stáncích v ČR i SR.

Přidat komentář