0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Na víkend: hovězí květová špička

Na víkend: hovězí květová špička
sdílet:
Poklad, který před vámi v řeznictví dosud tajili. Poradíme vám, jak ji zužitkovat na maximum.

Hovězí květová špička je sval na zadní části hovězího, který není příliš namáhaný, a díky tomu má dobré a šťavnaté maso. Díky plnému tukovému krytí má velmi silnou a intenzivní hovězí chuť.

V běžném řeznictví vám prodají obyčejnou nevyzrálou květovou špičku, která je vhodná na klasická česká jídla. Chutnat vám bude uvařená k omáčkám, jako jsou křenová, rajská či koprová. Funguje i jako levnější náhrada roštěné. Můžete ji také péct v celku (jako v následujícím receptu se špenátem).

Vyzrálou květovou špičku seženete u specializovaných prodejců a dovozců. Je výrazně dražší než nevyzrálá, zato z ní připravíte dokonalý rostbíf, steaky i tatarák.

Máme pro vás recept na dvě skvělá víkendová jídla z hovězí květové špičky – z čerstvého masa pečenou květovou špičku se špenátem a z masa odleželého dokonalý rostbíf, který vás nadchne svou intenzivní chutí.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...
Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...

Obchod Apetit