0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Seriál o mase: telecí plec

telecí maso se zeleninou
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Oproti jiným dílům telecího masa koupíte plec za příznivou cenu. Dejte si ji se smetanovými omáčkami, ke kterým se mladé maso hodí ze všeho nejvíc.

Telecí plec je maso z telecí přední nohy od lopatky až nad kolínko. Plec se skládá z relativně velkého množství svalových svazků, jak je dobře vidět na obrázku dole v galerii. Proto se moc nedá krájet na plátky – lepší jsou kostky. Jde o mladé maso, a tudíž plec přespříliš nezačišťujte – stav na obrázku zcela postačuje. Jemné blanky po uvaření ani nepostřehnete.

Proč ji chtít?

  • Pro chuť. Je křehká, jemná, dietní a díky vysokému obsahu kolagenu také velmi šťavnatá. Plec nejlíp chutná dušená a s jemnými omáčkami.
  • Pro cenu. S plecí si kupujete šťavnaté a jemné telecí maso, ale za podstatně nižší cenu než třeba kýtu. Plec dostanete zhruba za 190 Kč/kg.
  • Pro výjimečnost. Telecí je vhodný druh masa pro slavnostní příležitost.

Co s ní v kuchyni?

Telecí plec je skvělá na houbách v podobné úpravě, jako jste zvyklí u hovězího. Nebo ji zkuste po italsku na základu z kořenové zeleniny s vínem, olivami, kapary a rajčaty. Chutnat vám bude také na česneku nebo jako máslový řízek, pečené kuličky či sekaná.

Tipy šéfkuchaře, jak a kde telecí plec koupit, a spoustu nápadů na jednoduché úpravy najdete v červnovém Apetitu. Právě teď na stáncích! Užijte si s našimi recepty výjimečný kulinární zážitek.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit