0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Škola vaření: kuřecí koláč

kuřecí koláč
ZDROJ: StockSnap.io
sdílet:

Kuřecí koláč je sytý, a tak se hodí jako oběd či večeře. Jíst se dá jen tak na schodech u chaty nebo u stolu s výhledem na déšť za okny. Prostě skvělé jídlo pro celou rodinu, které můžete vařit pravidelně. 

Poradíme vám, jak ze základního receptu na kuřecí koláč připravíte tři chutné varianty a jaké triky musíte znát, než se pustíte do pečení.

MASITÁ NÁPLŇ

  • Ve všech receptech používáme kuřecí stehenní řízky – jednak jsou levnější, jednak šťavnatější, a na rozdíl od prsních jim svědčí delší tepelná úprava.
  • Místo kuřecího zkuste třeba hovězí nebo jehněčí maso. Jen počítejte s tím, že je třeba ho dusit nejméně 45 minut doměkka. Koláč můžete připravit i ze zbylého pečeného kuřete.
  • Snažte se z náplně vytvořit co nejrovnoměrnější vrstvu. Kvůli tomu je důležité krájet maso na stejně velké kousky.

KŘUPAVÉ TĚSTO

  • Obě těsta můžete po obvodu pro lepší soudržnost ,slepit‘ – potřít styčnou plochu tenkou vrstvou prošlehaného vejce anebo jen trochou vody.
  • Aby se vám obě těsta v koláči s pokličkou správně propekla, pečte nejlépe se zapnutými oběma topnými tělesy bez horkého vzduchu, anebo na program s horkovzdušným ventilátorem a současně se spodním ohřevem.
  • Varianta bez mouky v náplni: směs z pánve smíchejte s tekutinami prošlehanými s 1–3 vejci; čím víc tekutiny, tím víc vajec. Nalijte na těsto a pečte.
  • Pokud by vám zbylo nějaké chlazené těsto, můžete ho zamrazit. Křehké i listové těsto vydrží v mrazáku až šest měsíců.

DO JAKÉ FORMY?

  • Všechny naše slané koláče se dají péct ve formách prakticky jakýchkoli rozměrů, s malou korekcí doby pečení. Můžou být i jednoporcové, třeba v ohnivzdorných hrnečcích nebo miskách na suflé; ale klidně udělejte i velké rodinné.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Stanislava Moravcová ml.

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč