Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Festival Myslivecké hody, nejlepší podzimní jídla v českých a moravských restauracích

Festival Myslivecké hody, nejlepší podzimní jídla v českých a moravských restauracích

Zvěřinová sezona je tady. Přesně v polovině října začal festival Myslivecké hody, který nabízí širokou škálu tmavého masa, které doplní tradiční i exotické podzimní suroviny.
14. 10. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Až do 3. listopadu můžete navštívit pražské i mimopražské podniky, které se zapojily do festivalu Myslivecké hody. Restaurace nabízejí několikachodová menu, jejichž ústředním tématem je zvěřina. Ochutnáte kančí, daňčí, jelení, mufloní či srnčí maso nebo třeba divokou kachnu. V menu naleznete také další typické podzimní suroviny, jako jsou šípky, houby, dýně nebo kaštany.

Nabízené speciality


V restauraci U Modré kachničky I můžete okusit flambované daňčí medailonky s opečenými bramborami na lanýžovém oleji. Brněnská restaurace Sunset nabídne jelení steak marinovaný jalovcem a zeleným pepřem na smetanových liškách s gratinovanými bramborami. Restaurace Toscana Grill si připravila exkluzivní překvapení, a to tříchodové menu v hlavní roli s toskánským divočákem. „Právě pro toskánskou oblast je typické maso, zvláště zvěřina. Asi největší pochoutkou je pak jejich divočák, latinsky zvaný verro, který se od našeho kance liší hlavně kvalitou masa,“ říká Jan Šimice z restaurace Toscana Grill. Seznam všech zúčastněných podniků včetně jejich zvěřinových menu najdete na mysliveckehody.cz.

Myslivecké hody u vás doma


Nejlepší česká restaurace roku 2008, U Lípy, nedá v podzimním čase dopustit na zajíce na šípkové omáčce. Exkluzivně nám prozradili svůj recept, a tak si jejich specialitu můžete uvařit doma i vy. Zastánci prosté klasiky nepohrdnou výrazným staročeským kančím gulášem (recept). Velkým gurmánským zážitkem je pomalu pečená srnčí kýta na víně, kořenové zelenině a bylinkách, vyzkoušejte si ji podle našeho receptu třeba o víkendu. Fotografie svého gurmánského umění nám ukažte na Facebooku. Těšíme se a přejeme dobrou chuť!

Připravila Nikita RybováPřidat komentář