Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Britský král Karel s manželkou Camillou prošli v Berlíně farmářský trh. Jak se jim líbilo v eko-výrobně sýrů?

Král Karel s královnou manželkou Camillou
ZDROJ: GettyImages
sdílet:

Sýry, mléčné výrobky i med si přivezl britský královský pár z dvoudenní návštěvy našich západních sousedů na konci března 2023. Při své historicky první státní návštěvě mluvili v Německu s řadou lokálních výrobců potravin.

Karel se se svojí manželkou-královnou Camillou sešel na berlínském trhu s biopotravinami Wittenbergplatz, kde král vtipkoval o tom, že med v Buckinghamském paláci nejspíš není tak dobrý jako ten místní.

Můžu si jeden koupit?“ zeptal se král prodejce. „Anebo ho s vámi můžu vyměnit za svůj, pravděpodobně ale nebude tak dobrý jako ten váš,“ rozmyslel se po chvíli. Král je známý tím, že má vlastní včelstva na svém panství v Gloucestershire.

Camilla ochutnala alpský ovčí sýr, manželé následně probrali s různými prodejci například jablečný džus, hrušky, česnek i maso. Celou dobu švitořili s veřejností, která je po celou dobu hojně obklopovala.

Karel vyhrnul rukávy

Exkurze do výrobny sýrů na monarchy čekala druhý den. Projekt ekologické vesnice Brodowin se nachází 80 kilometrů severovýchodně od Berlína. Manažer projektu Ludolf von Maltzan provedl Karla a Camillu provozem a vyzval je, ať si sami vyzkoušejí ruční výrobu.

Skryt pre seznam

„Protože máme všichni ruce vydenzifikované, můžete do toho jít holýma rukama. Je to naprosto běžné, u nás rukavice nenosíme. Vždycky pracujeme rukama,‘ překvapil je Maltzan.

Král se dlouhodobě profiluje svým zájmem o ekologii a udržitelné zemědělství, proto se spolu s německým spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem a brandenburským premiérem Dietmarem Woidkem pustili bez většího zaváhání do ručního zpracovávání sýrové masy.

Zdroje informací: TVP World, DailyMail, Twitter

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Olga Šlesingrová

Apetit magazín

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu
  • Tipy a triky

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu

Jahodový, višňový, malinový, meruňkový, rybízový nebo třeba švestkový. Příprava domácích džemů je na spadnutí, a tak není divu, že se v obchodech opět poohlížíme po vhodných želírovacích prostředcích. Pokud se zavařováním džemů a marmelád...
AD
Šetřete čas i peníze. Wolt+ Weeks „uvaří“ za vás
  • Zajímavosti

Šetřete čas i peníze. Wolt+ Weeks „uvaří“ za vás

Venku je konečně krásně a nás čeká nesnadné rozhodování. Půjdeme na výlet, do bazénu nebo se jen tak natáhneme na lehátko na terase nebo zahradě? A co budeme vlastně jíst? Jenže komu by se v horku chtělo stát u sporáku. Objednejte si přesně...