Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na koktejly

Pořádáte večírek a chcete připravit něco speciálního, díky čemu se vaše party stane nezapomenutelnou? Naučte se míchat některý z klasických alkoholických koktejlů nebo některou z jeho originálních variací podle našeho receptu a úspěch je zaručen. Long drinkem nebo originálním či osvědčeným spritzem své hosty potěšíte. Nezapomněli jsme ani na dětské oslavy, i nealkoholické koktejly máme na repertoáru, přesvědčte se sami! 

...

 

Alkoholické koktejly ze šumivého vína 

I když alkoholu zrovna moc neholdujete, čas od času se najde příležitost k přípitku. Pro tento případ se vyplatí mít v lednici vždy vychlazenou láhev sektu. Koktejl z něj pak vykouzlíte raz dva.

  • Máme pro vás recept na nejslavnější vinný koktejl Kir Royale.
  • Pokud dáváte přednost něčemu ostřejšímu, vyzkoušejte náš šampaňský koktejl s brandy a mučenkou nebo Pear Fusion s hruškovou vodkou.
  • K vánočnímu přípitku je přímo stvořený koktejl Elit Christmas.
  • Pokud naopak hledáte lehký šumivý koktejl k odpolednímu popíjení s přáteli, sáhněte po receptu na bellini. Připravuje se z jednoho dílu ovocné složky a dvou dílů prosecca a na repertoáru máme jeho hruškovou, jahodovourebarborovou verzi.
  • Do horkého počasí je pak jako dělaný osvěžující mátový julep

Koktejly, které zaručí úspěšnou party 

Pořádáte oslavu a rádi byste nabídli svým hostům vlastnoručně míchaný koktejl? Chybu určitě neuděláte, pustíte-li se do ověřené klasiky – koktejlu se základem z bílého rumu. Jejich složení je jednoduché a rum je chuťově neutrální. Co se týče ingrediencí, kombinace sladkého a kyselého je sázka na jistotu.

Nealkoholické koktejly nejen pro děti 

Nesmíme však zapomenout ani na občerstvení na dětské oslavy. Děti se obvykle rády cítí jako dospěláci.

  • Připravte jim jakýkoliv z výše uvedených koktejlů v jejich virgin tzn. nealkoholické verzi. Nebo ještě lépe, udělejte jim velkou mísu ovocného punče. Tyto koktejly jsou zároveň vhodné pro těhotné nebo zkrátka pro každého, kdo nemůže nebo nechce pít alkohol.
  • Speciální kategorií jsou pak mléčné koktejly, které většinou děti také milují. Jahodovo-banánovým koktejlem se šlehačkou u vašich ratolesti stoprocentně zabodujete.
  • Jestli mají vaše děti radši čokoládu náš čokoládový shake se zmrzlinou je jistě také neurazí. 

Celý popis