Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na domácí limonády

Limonádu si dopřává čas od času každý, zvlášť když se nabízí v domácím provedení. V horkém letním počasí se velkému džbánu s osvěžující domácí bezinkovou limonádou těžko něco vyrovná. Pokud máte rádi limonádu, citronádu nebo malinovku stejně jako my, pusťte se do našich limonádových receptů. Připravte si svou vlastní originální okurkovou, bezovou, zázvorovou, melounovou nebo levandulovou domácí limonádu!

...

 

Proč domácí limonáda? 

Povězme si však na rovinu, že kupované limonády obvykle nemají úplně ideální složení. Často jsou plné cukru a chemie – většinou se jedná o barviva, aromata nebo náhradní sladidla. To je hlavní důvod, proč se zajímat o limonádu domácí. Ohlídáte si složení a hlavně: připravíte si přesně to, na co máte chuť.

Nebojte se bylinek a ovoce 

Skvělou, i když u nás ne úplně tradiční ingrediencí do limonád, jsou bylinky a čerstvé ovoce. Dnes už je nabízí pod názvem „domácí limonáda“ většina restaurací a kaváren. Obvykle se však jedná o poměrně předraženou záležitost, kterou si za zlomek ceny můžete připravit i doma. Levandulová sodovkatymiánové osvěžení nebo domácí malinovka s mátou – všechny chutnají výborně a na všechny máme recept. 

Ledový čaj a jeho benefity 

Pokud patříte mezi milovníky čaje ve všech podobách, pak si nenechejte ujít ledový čaj. Příprava ledových čajů je snadná: Čaj připravíte jako obvykle, tedy zalijete horkou vodou a necháte vychladit. 

  • Na ledovém čaji je skvělé, že nepřijdete o žádnou z typických výhod čaje klasického, obejde se bez cukru. Navíc dokonale osvěží.
  • Pro zvýraznění chuti do něj můžete přidávat do něj můžete aromatické byliny, citron, ovocné sirupy, med, cukr nebo led.
  • Černý i zelený ledový čaj vás povzbudí. Ledový pu-erh můžete popíjet, pokud chcete zhubnout nebo se detoxikovat. 
  • Použít můžete čaje sáčkové i sypané. Ovocné, bylinné, zelené, černé či bílé. Zapojte fantazii a vyzkoušejte i netradiční kombinace.
  • Doporučit vám můžeme třeba ledový čaj ze sušených ibiškových květů s jahodami nebo třeba borůvkovou ledovou tříšť s čajem Earl Grey. 

 


Celý popis