0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Bernard se zlobí na Pilsner a vyzývá ho na souboj

Bernard se zlobí na Pilsner a vyzývá ho na souboj
sdílet:
Rodinný pivovar BERNARD se rozhodl zareagovat na reklamní kampaň Plzeňského Prazdroje, v níž o značce Birell velmi odvážně tvrdí, že „chutí převyšuje ostatní“.

Související články:


Stanislav Bernard už nehodlá mlčet


„Pokud Plzeňský Prazdroj o Birellu tvrdí, že chutí převyšuje ostatní, ať to dokáže v přímém degustačním souboji s naším nealkoholickým pivem BERNARD s čistou hlavou, a proto jej vyzýváme na souboj!“ říká Stanislav Bernard. Podle něj se situace na trhu v posledních letech změnila a Birell už má silnou konkurenci.

 

 

Pilsner Urquell je důvodem odchodu některých pivovarů ze Svazu


„Pilsner je dominantní hráč na trhu a měl by ke svým kampaním přistupovat s určitou dávkou pokory,“ tvrdí Stanislav Bernard. Podle něj už některé pivovary ze Svazu pivovarů a sladoven odešly. „Tyto aktivity Pilsneru podle mě ohrožují celou existenci Svazu pivovarů a sladoven. Většina členů má strach proti Pilsneru vystoupit, ale já jsem se rozhodl, že už nebudu mlčet,“ dodal Stanislav Bernard.

 

 

 

 

Kdo to rozsoudí?


Pokud zástupci společnosti Pilsner Urquell přistoupí na souboj, jeho organizaci zajistí Sdružení přátel piva. To vybere nezávislé degustátory, kteří ve slepém testu určí, které pivo jim chutná více. Vítěz duelu bude stanoven prostým součtem hlasů.

 

 

 

 

Co chce Bernard jako satisfakci


Pokud Birell souboj prohraje, a nepotvrdí tedy své tvrzení, požaduje pivovar BERNARD, aby okamžitě ukončil „svoji nabubřelou kampaň“ a veřejně se zavázal, že nebude ve svých reklamních kampaních používat nepodložená tvrzení.

 

 

 

 

Kdo s koho


Stanislav Bernard poslal generálnímu řediteli Plzeňského Prazdroje otevřený dopis 12. července.

Otevřený dopis Plzeňskému Prazdroji

V Humpolci dne 12. července 2010

Vážený pane generální řediteli Brodmane,
ve své aktuální kampani pro podporu značky Birell tvrdíte, že „chutí převyšuje ostatní“. Tuto kampaň považujeme za nabubřelou a uváděná tvrzení za neopodstatněná. Nicméně rádi se necháme o výjimečnosti nealkoholického piva Birell přesvědčit. 

Pokud Plzeňský Prazdroj o své značce Birell tvrdí, že „chutí převyšuje ostatní“, přijímáme toto velmi odvážné tvrzení jako osobní výzvu. Dáváme Vám možnost v přímém degustačním souboji s naším nealkoholickým pivem BERNARD s čistou hlavou prokázat, že Vámi používaný slogan není lživý. Z těchto důvodů navrhujeme degustační souboj uspořádaný nezávislým garantem. Za garanta navrhujeme Sdružení přátel piva. Sdružení vybere 25 degustátorů a tito ve slepém testu určí, které z těchto dvou nealkoholických piv jim více chutná.

Vítěz duelu bude stanoven prostým součtem hlasů.Vážený pane generální řediteli Brodmane, velmi se těším na Vaši odpověď a pevně věřím, že naši výzvu přijmete. V tomto případě Vám samozřejmě dáme možnost vyjádřit se k pravidlům souboje. Vaši odpověď očekávám nejpozději do 20. 7. 2010.

S přátelským pozdravem,
Stanislav Bernard, generální ředitel Rodinného pivovaru BERNARD, a. s.

 

 

 

 

Odpověď z Plzně

 


Hned 13. července reagoval ředitel pivovaru Plzeňský Prazdroj takto. Uvidíme, jaká bude reakce vedení pivovaru BERNARD.


Vážený pane generální řediteli Bernarde,
v českém pivním světě, stejně jako v zahraničí, probíhají spousty pivních anket a degustačních soutěží, ať už jsou v porotě odborní a vyškolení degustátoři, nebo příznivci piva. V mnohých z těchto soutěží jsou na startovní čáře jak Birell, tak konkurenční nealko piva.

První místo z nejuznávanější české degustační soutěže Pivex 2010 i nedávná zlatá medaile z prestižních Australian Beer Awards jasně dokazují kvalitu Birellu v silné konkurenci mnoha domácích i zahraničních nealko piv.  

O výjimečnosti nealkoholického piva Birell svědčí ale především skutečnost, že Birell je po dlouhá léta jednoznačně nejoblíbenějším a nejprodávanějším nealko pivem s tržním podílem více než 60 %. Chuťové pohárky milionů spotřebitelů již daly odpověď.

S pozdravem,
Doug Brodman
Generální ředitel a předseda představenstva Plzeňský Prazdroj

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...
Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř
  • Poradna

Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř

Šťávy a omáčky často zůstanou na talíři jen proto, že není jak dostat do pusy a neporušit hned několik zásad správného stolování. Taková nesnáz ovšem Italy nezastaví. Vezmou kousek bílého pečiva a talíř jím vytřou do sucha. Tento zvyk je...
6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party
  • Jak na to

6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party

Spřádáte plány na následující víkend? Co takhle svolat rodinu či kamarády a uspořádat nezapomenutelnou grilovací party? Chuť domácích burgerů, šťavnatých steaků nebo grilované zeleniny zaručí, že se všichni zúčastnění budou olizovat až za...
Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět
  • Zdraví a výživa

Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět

Potraviny s označením keto a stejnojmenná dieta jsou momentálně velkým hitem a valí se na nás ze všech stran. Keto propaguje celá řada celebrit a influencerů jakožto rychlý a spolehlivý způsob, jak docílit vysněné figury. Seznamte se s...
Komerční sdělení
Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?
  • Zdraví a výživa

Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?

Superpotraviny a takzvané potraviny budoucnosti si čím dál více získávají na popularitě. Pandemie koronaviru, ale také obavy o životní prostředí přivedly mnoho Čechů ke zdravější stravě. Které značky jsou nejpopulárnější? A proč Češi šílí...

Obchod Apetit