Nejlepší český bar se zaměřuje na koňaky

sdílet:
Absolutním vítězem v Maurerově žebříčku Grand bar 2013 se stala pražská vinárna a koňak bar U Staré studny. V podniku si přijdou nasvé milovníci výjimečných koňaků a francouzských vín.

Bar U Staré studny najdete na Malé Straně jen pár kroků od Karlova mostu v historickém domě ze 14. století. Můžete zde ochutnat více než sto druhů destilátů – koňaků, armagnaců, Pineau des Charentes nebo francouzská, moravská a česká vína. Majitelé je osobně jezdí ochutnávat a vybírat k malým rodinným výrobcům. U nich sbírají zkušenosti a informace, které pak předávají svým hostům na pravidelných degustacích.

Letošní degustační sezonu v baru U Staré studny zahájí Nicolas Duffour. Šarmantní majitel francouzského vinařství St. Lannes představí vína z oblasti Côtes du Gascogne. V degustačním listu najdete třeba Sauvignon-Chardonnay 2011, Saint-Lannes White 2011, Rosé 2012 nebo Les Peyrades 2012. Na ochutnávku můžete vyrazit 5. a 7. února 2013 vždy v 19 hodin. Více informací o degustaci a vítězném podniku najdete na www.ustarestudny.cz. My jsme bar U Staré studny navštívili v rámci Grand Restaurant Festivalu a pochutnali jsme si nejen na koňacích a armagnacích, ale také na domácí paštice z drůbežích jater s koňakem a hruškovobrusinkovým rozvarem a na ručně vyráběných pralinkách.

Připravila Irena Vaňková


Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit