0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 18.–19. 8.: Rybářské slavnosti Třeboň a další akce

Tipy na víkend 18.–19. 8.: Rybářské slavnosti Třeboň a další akce
sdílet:
Na ryby do Třeboně, na trnky do Vizovic, na dožínky do skanzenu Kouřim, na čaj na Vyšehrad, na mrkvánek do Polné. I třetí srpnový víkend nabídne spoustu rozmanitých kulinárních zážitků. Stačí si jen vybrat!

Rybářské slavnosti Třeboň

Kam jinam za kapry a dalšími sladkovodními rybami než do Třeboně? Bohatý program Rybářských slavností začne už v pátek v areálu Pod Světem, vyvrcholením pak bude sobotní ohňostroj. Kromě toho je po všechny tři dny Slavností připraven hudební program. V sobotu i v neděli si budete moci prohlédnout sádky Rybářství Třeboň, kde budou na prodej živé ryby i výrobky z ryb. Po celé Třeboni budete moci ochutnat rybí speciality. Co takhle dát si třeba smažený řízek třeboňských baštýřek nebo pověstné rybí hranolky? Pokud jste sportovně založení, můžete se v neděli zúčastnit cyklovýletu Cestou Třeboňských pěšáků. Start je na louce u Zlaté stoky v areálu Pod Světem.

A pokud jste opravdoví rybářští fanoušci, zakroužkujte si už předem v kalendáři druhý říjnový víkend, kdy pořádá Rybářství Třeboň slavnostní výlov největšího českého rybníka Rožmberku.

  • Vstup: zdarma, 17. 8.–19. 8. Třeboň, areál Pod Světem + Sádky Rybářství Třeboň

Vizovické trnkobraní

Švestky na vás budou čekat ve všech možných podobách ve Vizovicích na tradičním už 51. Trnkobraní. Těšit se můžete na soutěž v pojídání švestkových knedlíků nebo vystoupení lidových souborů. Hlavní hvězdou festivalu bude slezský bard Jaromír Nohavica, mladší generaci zastoupí kapela Mirai. Zkrátka nepřijdou ani vyznavači jiných žánrů od popu po punk. Kromě hudby se můžete věnovat i slivovici – seznámíte se s historií, současností i technologií výroby proslulého švestkového destilátu. A švestky si můžete dát i jinak: v gastronomickém koutku si vychutnáte speciality ze švestek a knedlíky plněné různými druhy ovoce.

  • Vstup: pátek – 490 Kč, sobota – 640 Kč, permanentka – 980 Kč, permanentka s VIP kempem – 1300 Kč, děti – 190–200 Kč, 17. 8.–18. 8. Vizovice, areál firmy Rudolf Jelínek

Dožínky ve skanzenu Kouřim

Víte, co je merenda a rozpek? O lidové stravě se dozvíte více na dožínkách ve skanzenu ve středočeské Kouřimi. Můžete se také podívat, jak se seče obilí. K vidění budou ukázky ručního sečení i práce strojů. A dozvíte se, jak se peče chleba. Čekají na vás i rozliční řemeslníci: těšit se můžete na ševce, kováře a likérníka. V 11, ve 14 a v 16 hodin bude skanzenem procházet průvod s dožínkovým věncem. Součástí akce je i výstava o lidových zvycích spojených se sklizní úrody Od Markéty k Matičkám s odborným výkladem.

  • Vstup: 120 Kč, děti od 6 let – 80 Kč, rodinné – 320 Kč, 18. 8., 10.00–18.00, skanzen Kouřim

Mrkvancobraní

Kdo ještě neochutnal mrkvánek, nechť zamíří do Polné. Místní specialitu tam oslavují na Mrkvancobraní. Soutěžit se tam bude právě o nejchutnější mrkvánek. Těšit se také můžete na ochutnávku dalších jídel z mrkve. Pobaví vás několik dechových i popových hudebních skupin. A děti se vyřádí na skákacím hradě.

  • Vstup: zdarma, 18. 8., 14.00–20.00, Polná, Husovo náměstí

Čajomír Fest

Milovníci čaje, již podesáté se pro vás chystá oáza klidu na pražském Vyšehradě při festivalu Čajomír Fest. Připravte se na čajovou seznamku, posezení U jednoho stolu, kde můžete ostatním připravit čaj podle svého gusta, společné bubnování, samurajské vystoupení nebo óm chanting. Na pódiu Mezi sochami předvedou různí čajoví mistři odlišné čajové styly. Zjistíte tak, jak připravují čaj různé národy světa. Informace od odborníků načerpáte na přednáškách pro pokročilé čajomilce i úplné začátečníky. V sobotu vás čeká velká degustační čajová hra Impérium of Tea.

  • Vstup: degustační páska dvoudenní – 400 Kč, degustační páska sobota – 250 Kč, degustační páska neděle – 300 Kč, 18. 8.–19. 8., sobota 12.00–20.00, neděle od svítání do soumraku, Praha Vyšehrad, Staré purkrabství

Související články

Související články

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
  • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč