Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

5 pořadů o jídle a vaření, které vám pomohou přečkat lockdown

Lockdown už vám takříkajíc „leze na mozek“? Utečte na chvilku do světa chutí a vůní. A teď nutně nemyslíme, abyste se znovu odebrali do kuchyně, kde pravděpodobně stejně jako my trávíte spoustu času. Tentokrát máme na mysli trochu jiný únik – k televizní obrazovce! Víme, nabádat vás, abyste se uchýlili na gauč a trávili čas sledováním televize, není úplně v souladu s naší běžnou filozofií. Věřte nám ale, že těchto 5 pořadů rozhodně ještě prohloubí vaši lásku k vaření a dobrému jídlu a zažehne ve vás touhu experimentovat v kuchyni.
16. 1. 2021 | Autor: Martina Zajícová

1) Sůl, tuk, kyselost a teplota (Salt, Fat, Acid, Heat)

Čtyřdílným dokumentárním pořadem vás provede šéfkuchařka a žurnalistka Samin Nosrat, autorka světově úspěšné stejnojmenné knihy, která se objevila i na žebříčku bestesellerů New York Times a nedávno vyšla v omezeném množství i v češtině. Každému ze čtyř základních prvků skvělého jídla je věnován jeden díl, v nichž se podíváme třeba do Itálie nebo Mexika. Saminin entuziasmus je tak nakažlivý, že budete upřímně litovat, když seriál po čtyřech dílech skončí. Chceme víc!

2) Nakrmte někdo Phila (Somebody Feed Phil)

Phil Rosenthal není šéfkuchař, jen zkrátka opravdu rád jí. A stejně rád vás s sebou vezme na cestu kolem gastronomického světa. Věřte, že na výlet s Philem nikdy nezapomenete. Jeho humor (je koneckonců tvůrcem populárního sitcomu „Raymonda má každý rád“) a nadšení z dobrého jídla jsou tak nakažlivé, že nebudete po ničem toužit víc, než se okamžitě vypravit do Lisabonu a nakoupit tolik koláčků pastel de nata, kolik váš rozpočet dovolí, prozkoumat francouzskou čtvrť New Orleans nebo se vydat na loďce na trh v Bangkoku a tam... jenom jíst! Na cestování si zatím stále ještě musíme počkat, ale věřte, že pořad Nakrmte někdo Phila rozhodně nakrmí vaši duši. 

Tipy na víkend – filmy k sežrání

V pravidelné rubrice Tipy na víkend jsme vás každý týden posílali na nejrůznější akce spojené s dobrým jídlem. Podobné...

3) The Great British Bake Off

Pokud jste si zamilovali pořad Peče celá země, rozhodně zapátrejte i po jeho předloze z Británie. Zatímco mladší český bratříček má za sebou pouze jednu řadu, britská předloha láme na tamních obrazovkách rekordy už pěknou řádku let. O zábavu na dlouhé zimní večery máte tedy postaráno. Pořad je ovšem neméně milý, kreace pekařů obdivuhodné a jeden díl je napínavější než druhý. Mezi porotci najdete tak zvučná jména jako je Mary Berry, Paul Hollywood a Prue Leith.

4) Šéfkuchařův stůl (Chef's table)

Další z úspěšných dokumentů Netflixu, díky kterému uvidíte jídlo z úplně nové perspektivy. Každý díl sleduje při práci jednoho špičkového šéfkuchaře, který je vám průvodcem a nechá vás nahlédnout do své kuchyně. Dostanete se tedy tam, kam byste jinak pronikli jen těžko. Před očima vám vznikají doslova umělecká díla, která udávají trendy a mění svět gastronomie. Seriál se dočkal už 6 řad, takže o rozptýlení rozhodně nebudete mít nouzi.

5) Šéfkuchaři v akci (The Chef Show)

Díky, vesmíre, za Jona Favreau. Když se nám zrovna o zábavu nestará seriál The Mandalorian (fanoušci Star Wars naši obsesi určitě chápou), můžete si být jistí, že zrovna sledujeme Šéfkuchaře v akci a nejspíš se nám právě pořádně sbíhají sliny. V dokumentárním seriálu mu zdatně sekunduje šéfkuchař Roy Choi, který dělal Jonovi poradce během natáčení filmu Šéf (Chef). Společně se svými přáteli vaří, jí a užívají si jídlo. A vy u toho budete chtít být s nimi, byť jen prostřednictvím obrazovky. 

Zachce-li se vám po shlédnutí některého z našich tipů cestovat alespoň prostřednictvím vaření, skvělým průvodcem vám bude naše edice kuchařek Apetit na cestách

Související

4 filmy pro kavárenské povaleče

Také vám chybí ten pocit, kdy vstoupíte do místnosti provoněné mletou kávou, usednete do pohodlné židle či křesla a s...

6 tipů na filmy s oříšky

Tento týden jsme se ve článcích Apetitu online věnovali oříškům. V současném stavu trávíme více času doma a je tak...

4 filmy, které vás vytáhnou z podzimní deprese

Podzimní počasí přichystalo pošmourné dny, sluníčko se schovalo za mraky a současná situace ve společnosti náladě také...

Přidat komentář