0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Filmy k sežrání

Špagety
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Pochmurné dny přímo vybízejí k tomu, abychom se schouleli na gauči a pustili si film. Sepsali jsme pro vás tipy na skvělé filmy, které jsou nějakým způsobem spojeny s jídlem a jejichž sledování nás vždy pobaví, zahřeje na duši nebo inspiruje. Tak dobrou chuť při sledování!

Čokoláda (Chocolat) 

Příběh o tom, jak (nejen) obchod s neodolatelnými čokoládovými delikatesami a jeho majitelka rozvíří a navždy změní život jednoho zdánlivě poklidného francouzského městečka a všech jeho obyvatel, vás zaručeně vezme za srdce.

  • Pár kositček čokolády se přidává i do chilli con carne, připravte si ho ke sledování filmu podle našeho receptu.

Láska na kari (The Hundred-Foot Journey) 

Dokážou zcela odlišné kultury najít společnou řeč prostřednictvím jídla? Režisér Lasse Hallström, mimo jiné také jeden z tvůrců filmu Čokoláda, nás v romantické komedii přesvědčí, že láska (a dobré jídlo) hory přenáší.

Julie & Julia (Julie & Julia)

Životní příběhy kuchařské legendy Julie Child a blogerky Julie Powell, která se rozhodla během 1 roku uvařit všech 524 receptů z Juliiny proslulé kuchařky „Mastering The Art Of Frech Cooking“, se prolínají ve filmu, který vás zaručeně zahřeje a inspiruje.

Jíst, meditovat a milovat (Eat, Pray, Love) 

Hlavní hrdinka Liz v podání Julie Roberts obrátí svůj život naruby, aby našla sama sebe. K tomu jí, jak už název filmu otevřeně napovídá, pomůže skvělé jídlo, meditace a láska. Na cestu za poznáním se s ní můžete vydat i vy.

Šéf (Chef)

Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna...

Dokonalý šéf (Burnt)

Film o tom, že pýcha předchází pád, ale i poté, co si pořádně natlučete nos, je možné znovu vstát a pokusit se vše napravit. Přesně tohle prožívá šéf Adam Jones v podání Bradleyho Coopera, kterého budete v průběhu obdivovat i nenávidět.

Křidýlko nebo stehýnko (Aile ou la cuisse)

Naprosto legendární francouzská komedie, ve které se Louis de Funès převtělí do vyhlášeného labužníka a přísného gastronomického kritika, který zatápí nejen majitelům restaurací, ale i své rodině. 

Grand restaurant pana Septima (Le Grand restaurant) 

Geniální Louis de Funès nesmí v našem seznamu chybět ani podruhé. Tentokrát jeho postava, pan Septim, s gustem terorizuje zaměstnance luxusní restaurace, jíž je majitelem. Vše se neskutečně zamotá, když přímo z jeho podniku zmizí po výbuchu samotný prezident...

Bitva kuchařů (Jue zhan shi shen)

Dva mladí talentovaní kuchaři mají restaurace v jedné ulici, ale nemohou si být vzdálenější. Číňan Sky Ko je vyhlášený lokální lidovou kuchyní, zatímco korejský šéfkuchař Paul Ahn získal ve Francii tři michelinské hvězdy. Kdo z nich zvítězí v televizní kuchařské soutěži? Výjimečný filmový zážitek pro všechny milovníky asijských pokrmů.

Bistro ramen (Ramen Teh)

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy.

Nejen pro děti

Ratatouille (Ratatouille) 

Eskapády krysáka Remyho, který se chce stát šéfkuchařem ve vyhlášené pětihvězdičkové francouzské restauraci, budou bavit nejen děti, ale i vás. Film plný vtipných zápletek neztrácí dech ani po letech. 

 

Zataženo, občas trakaře 1 & 2 (Cloudy with a Chance of Meatballs 1 & 2) 

Jídlo padající z nebe! To je doslova splněný sen! Nebo není?! Děti budou zaručeně nadšené.

Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory)

Režiséru Tim Burtonovi se podařilo podle předlohy Roalda Dahla natočit pestrobarevný film, který je plný nejen sladkostí, ale také poučení o tom, že se skromností, pokorou a dobrým srdcem nejdál dojdeš. Doporučujeme!

Byl jednou jeden král...

Přemíra soli škodí zdraví, zvyšuje krevní tlak a zatěžuje ledviny, ale bez ní to zkrátka není ono! Legendární scéna s fackou nám vyloudí úsměv na tváři i pomilionté.

Dařbuján a Pandrhola

Poučná pohádka o lidské (ne)dobrotě a spravedlivosti smrti sice není primárně o jídle, ale kdo z nás by si občas nepřál, aby ve strouhách teklo pivo a jitrnice rostly na stromech?

Pro drsňáky se silnějším žaludkem

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover)

Drama o manželce násilníka a zločince, která nachází útěchu v náruči mírného laskavého muže, jenž je pravidelným hostem manželovy restaurace.

Velká žranice (La Grande bouffe)

Čtyři muži se vydávají do vily na francouzském venkově, kde se rozhodnou ujíst k smrti. Režisér film pojal jako kritiku moderní konzumní společnosti.

Pro hloubavé

Nenápadný půvab buržoazie (Il fascino discreto della borghesia)

Při sledování filmu surrealistického klasika Louise Buñuela zaručeně dostanete hlad. A po jeho skončení můžete dlouho přemýšlet, co vlastně znamenal…

Zdroje infomrací: Autorský článek

Související články

Autor: Martina Kojzarová

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit