0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Filmy k sežrání

Špagety
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Pochmurné dny přímo vybízejí k tomu, abychom se schouleli na gauči a pustili si film. Sepsali jsme pro vás tipy na skvělé filmy, které jsou nějakým způsobem spojeny s jídlem a jejichž sledování nás vždy pobaví, zahřeje na duši nebo inspiruje. Tak dobrou chuť při sledování!

Čokoláda (Chocolat) 

Příběh o tom, jak (nejen) obchod s neodolatelnými čokoládovými delikatesami a jeho majitelka rozvíří a navždy změní život jednoho zdánlivě poklidného francouzského městečka a všech jeho obyvatel, vás zaručeně vezme za srdce.

  • Pár kositček čokolády se přidává i do chilli con carne, připravte si ho ke sledování filmu podle našeho receptu.

Láska na kari (The Hundred-Foot Journey) 

Dokážou zcela odlišné kultury najít společnou řeč prostřednictvím jídla? Režisér Lasse Hallström, mimo jiné také jeden z tvůrců filmu Čokoláda, nás v romantické komedii přesvědčí, že láska (a dobré jídlo) hory přenáší.

Julie & Julia (Julie & Julia)

Životní příběhy kuchařské legendy Julie Child a blogerky Julie Powell, která se rozhodla během 1 roku uvařit všech 524 receptů z Juliiny proslulé kuchařky „Mastering The Art Of Frech Cooking“, se prolínají ve filmu, který vás zaručeně zahřeje a inspiruje.

Jíst, meditovat a milovat (Eat, Pray, Love) 

Hlavní hrdinka Liz v podání Julie Roberts obrátí svůj život naruby, aby našla sama sebe. K tomu jí, jak už název filmu otevřeně napovídá, pomůže skvělé jídlo, meditace a láska. Na cestu za poznáním se s ní můžete vydat i vy.

Šéf (Chef)

Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna...

Dokonalý šéf (Burnt)

Film o tom, že pýcha předchází pád, ale i poté, co si pořádně natlučete nos, je možné znovu vstát a pokusit se vše napravit. Přesně tohle prožívá šéf Adam Jones v podání Bradleyho Coopera, kterého budete v průběhu obdivovat i nenávidět.

Křidýlko nebo stehýnko (Aile ou la cuisse)

Naprosto legendární francouzská komedie, ve které se Louis de Funès převtělí do vyhlášeného labužníka a přísného gastronomického kritika, který zatápí nejen majitelům restaurací, ale i své rodině. 

Grand restaurant pana Septima (Le Grand restaurant) 

Geniální Louis de Funès nesmí v našem seznamu chybět ani podruhé. Tentokrát jeho postava, pan Septim, s gustem terorizuje zaměstnance luxusní restaurace, jíž je majitelem. Vše se neskutečně zamotá, když přímo z jeho podniku zmizí po výbuchu samotný prezident...

Bitva kuchařů (Jue zhan shi shen)

Dva mladí talentovaní kuchaři mají restaurace v jedné ulici, ale nemohou si být vzdálenější. Číňan Sky Ko je vyhlášený lokální lidovou kuchyní, zatímco korejský šéfkuchař Paul Ahn získal ve Francii tři michelinské hvězdy. Kdo z nich zvítězí v televizní kuchařské soutěži? Výjimečný filmový zážitek pro všechny milovníky asijských pokrmů.

Bistro ramen (Ramen Teh)

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy.

Nejen pro děti

Ratatouille (Ratatouille) 

Eskapády krysáka Remyho, který se chce stát šéfkuchařem ve vyhlášené pětihvězdičkové francouzské restauraci, budou bavit nejen děti, ale i vás. Film plný vtipných zápletek neztrácí dech ani po letech. 

 

Zataženo, občas trakaře 1 & 2 (Cloudy with a Chance of Meatballs 1 & 2) 

Jídlo padající z nebe! To je doslova splněný sen! Nebo není?! Děti budou zaručeně nadšené.

Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory)

Režiséru Tim Burtonovi se podařilo podle předlohy Roalda Dahla natočit pestrobarevný film, který je plný nejen sladkostí, ale také poučení o tom, že se skromností, pokorou a dobrým srdcem nejdál dojdeš. Doporučujeme!

Byl jednou jeden král...

Přemíra soli škodí zdraví, zvyšuje krevní tlak a zatěžuje ledviny, ale bez ní to zkrátka není ono! Legendární scéna s fackou nám vyloudí úsměv na tváři i pomilionté.

Dařbuján a Pandrhola

Poučná pohádka o lidské (ne)dobrotě a spravedlivosti smrti sice není primárně o jídle, ale kdo z nás by si občas nepřál, aby ve strouhách teklo pivo a jitrnice rostly na stromech?

Pro drsňáky se silnějším žaludkem

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover)

Drama o manželce násilníka a zločince, která nachází útěchu v náruči mírného laskavého muže, jenž je pravidelným hostem manželovy restaurace.

Velká žranice (La Grande bouffe)

Čtyři muži se vydávají do vily na francouzském venkově, kde se rozhodnou ujíst k smrti. Režisér film pojal jako kritiku moderní konzumní společnosti.

Pro hloubavé

Nenápadný půvab buržoazie (Il fascino discreto della borghesia)

Při sledování filmu surrealistického klasika Louise Buñuela zaručeně dostanete hlad. A po jeho skončení můžete dlouho přemýšlet, co vlastně znamenal…

Zdroje infomrací: Autorský článek

Související články

Autor: Martina Kojzarová

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč