Knedlíčková kuřecí polévka

Knedlíčková kuřecí polévka

Hodnocení receptu
Průměr: 5 (1)
Více než hodinu 4

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 1565 kcal
Bílkoviny 98 g
Sacharidy 16 g
Tuky 124 g
Vláknina 4 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Kvalitní vývar je kouzelnou ingrediencí, která polévku povýší na mocnou zbraň. Pokud nemusíte dodržovat židovské tradice, nahraďte mleté macesy strouhankou z dietních sucharů.

Suroviny

kuřecí stehna 4 ks
s kůží a kostmi
mrkev 1 ks
cibule 1 ks
kopr hrst
čerstvý
sůl
pepř
Na knedlíčky
vejce 2 ks
rostlinný olej 2 PL
2 PL
perlivá voda
50 g
macesa nebo strouhanka
sůl 0.5 ČL
1. Kuřecí stehna zalijte ve velkém hrnci asi půldruhým litrem studené vody, přidejte mrkev, cibuli, sůl a uveďte do varu. Pak plamen stáhněte, aby se budoucí vývar jen mírně provářel (můžete ho připravit i den předem, stejně jako knedlíčky). Průběžně odstraňujte bílou pěnu z povrchu.

2. Po čtyřiceti minutách vyjměte kuřecí stehna, odstraňte kůži a maso naloupejte na vlákna; dobře to jde pomocí vidličky. Kosti vraťte do hrnce a pomalu vařte ještě hodinu a půl. Na závěr polévku přeceďte a podle potřeby dosolte a opepřete.

3. Vejce, vodu a olej spolu promíchejte, přidejte strouhanku, osolte a propracujte. Zabalte do fólie a uložte zhruba na půl hodiny do chladu; směs pak půjde lépe tvarovat. Poprašte si ruce trochou strouhanky a vytvořte asi dvanáct knedlíčků. Zhruba pět minut je povařte.

4. Do horkého vývaru vložte maso, povařené knedlíčky a ještě krátce prohřejte. Ozdobte koprem a podávejte. 

Komentáře

Anonym

Jen bych se ráda zeptala, z jakého důvodu je vhodné ostraňovat během přípravy vývaru z jeho povrchu bílou pěnu? Jak vlastně vzniká a z čeho je? Děkuji předem za Vaše odpovědi *

Anonym

Bílá pěna je myslím sražená bílkovina z masa a pokud vím, odstraňovala se z estetických důvodů. Navíc se prý vývar čistil od částeček narušujících čirost vaječným bílkem. Nic z toho nedělám, a všichni si pochvalují.

Obchod Apetit