Na co si dát pozor, když ho chcete dát k ledu
1. Vhodná nádoba
Dobrý obal zabrání přístupu vlhkosti a vzduchu, které by jídlo znehodnotily nebo poškodily. Skvělé jsou stohovatelné sady plastových krabiček. Při nákupu si dobře zkontrolujte, zda a jak doléhá víčko k obalu. Netěsnící nádoby nekupujte, i kdyby stály jen pár korun. Netekuté jídlo můžete zmrazit v plastovém sáčku, není to však příliš praktické.
Tip redakce: Praktické krabičky různých velikostí za dobrou cenu kupujeme v IKEA.
2. Co mrazit
Ne všechny suroviny jsou vhodné k mrazení. Skladování v mrazu neuškodí: masu, chlebu, knedlíkům, těstovinám a omáčkám s rajčaty. K ledu dejte bez obav také kukuřici, hrášek, fazolky, mrkev, špenát či houby.
3. Co nemrazit
Při mrazení zapomeňte na omáčky zahuštěné kukuřičným škrobem, zeleninu s vysokým obsahem vody, bramborové polévky a jídla s vysokým obsahem tuku, jako jsou majonézy, jogurty a sýry. Výjimkou je máslo.
4. Rozmrazování
Hodně jídel můžete rovnou tepelně upravovat (například ryby, zamrazené karbanátky či sušenky určené k dopečení). Pokud jídlo vyžaduje rozmrazení, nechte ho přes noc v ledničce. Nikdy ho nenechávejte při pokojové teplotě. A nezapomeňte zlaté pravidlo: jednou rozmrazené už do mrazáku nepatří.