0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

4 jednoduchá pravidla, jak mrazit jídlo

4 jednoduchá pravidla, jak mrazit jídlo
sdílet:

Na co si dát pozor, když ho chcete dát k ledu

1. Vhodná nádoba

Dobrý obal zabrání přístupu vlhkosti a vzduchu, které by jídlo znehodnotily nebo poškodily. Skvělé jsou stohovatelné sady plastových krabiček. Při nákupu si dobře zkontrolujte, zda a jak doléhá víčko k obalu. Netěsnící nádoby nekupujte, i kdyby stály jen pár korun. Netekuté jídlo můžete zmrazit v plastovém sáčku, není to však příliš praktické.
Tip redakce: Praktické krabičky různých velikostí za dobrou cenu kupujeme v IKEA.

2. Co mrazit

Ne všechny suroviny jsou vhodné k mrazení. Skladování v mrazu neuškodí: masu, chlebu, knedlíkům, těstovinám a omáčkám s rajčaty. K ledu dejte bez obav také kukuřici, hrášek, fazolky, mrkev, špenát či houby.

3. Co nemrazit

Při mrazení zapomeňte na omáčky zahuštěné kukuřičným škrobem, zeleninu s vysokým obsahem vody, bramborové polévky a jídla s vysokým obsahem tuku, jako jsou majonézy, jogurty a sýry. Výjimkou je máslo.

4. Rozmrazování

Hodně jídel můžete rovnou tepelně upravovat (například ryby, zamrazené karbanátky či sušenky určené k dopečení). Pokud jídlo vyžaduje rozmrazení, nechte ho přes noc v ledničce. Nikdy ho nenechávejte při pokojové teplotě. A nezapomeňte zlaté pravidlo: jednou rozmrazené už do mrazáku nepatří.

Připravila Jana Kopřivová

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa

Druhou kuchařku roku 2023 jsme věnovali zelenině. Nečekejte ovšem knihu jen pro vegany či vegetariány, novinka obsahuje recepty s masem i bez. Další přírůstek do edice Apetit – Mrkev, dýně, cuketa – vychází v květnu a je určena pro všechny,...