Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Zabijačka u vás doma

Nemusíte žít zrovna na venkově, abyste si užili celodenní mejdan. Zorganizujte vlastní zabijačkovou party s pokrmy, které snadno připravíte i v nejmenší panelákové kuchyňce.
1. 2. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Vybrali jsme pro vás recepty na jídla, která jsou spojena se zimními měsíci a zabijačkou. A tak na vašem stole nebude chybět ovar s vejmrdou, který je nejlepší zapíjet vychlazenou slivovičkou. Doma si můžete uvařit také černou zabijačkovou polévku. K pravé prdelačce si na zakousnutí upečte škvarkové šneky se zelím.  Chybět nemůže ani zabijačkový guláš. Ten náš jsme dlouho dusili v troubě, takže je maso krásně šťavnaté a propečené, až se rozpadá. Na čerstvý chléb patří domácí škvarky s cibulkou a kyselou okurkou nebo domácí světlá tlačenka, která je prostě bezkonkurenční. Masové hody dobře doplní také krkovice se zelným salátem a nadýchané smažené kroucance obalované v cukru, máku a skořici. Dobrou chuť a na zdraví!

Náš tip: Pokud se vám celá zabijačka zdá jako pořádně velké sousto, klidně si připravte jen některá z jídel. Fungují i samostatně.

Recepty na zabijačku, kterou můžete uspořádat klidně v obýváku:

 

 

Související

Domácí zabíjačka: Jak probíhají tradiční české hody?

Bez pašíka se donedávna neobešlo žádné větší vesnické stavení. Zabíjačka byla očekávanou událostí, při které se...

Přidat komentář