0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

8 rad, jak správně skladovat cukroví

krabice cukrovi
ZDROJ: Tanaphong Toochinda/Unsplash
sdílet:

  Kam, jak a do čeho uložit sladké kousky, aby zůstaly nesněděné a dokonalé až do Štědrého dne? Máme pro vás pár tipů, jak pomůžete svému cukroví přežít náročné období do Vánoc.

  • Cukroví svědčí suché a chladné místo. Než se pustíte do pečení, ujistěte se, že o takovém místě víte a máte jej k dispozici. ideální k tomu je chladná spíž či jiná místnost v domě, ale i krytý balkon nebo terasa. Připravte si dostatek papírových nebo plastových krabic.
  • Sušenky a linecké bez náplně uchovávejte v plastových či plechových krabicích vyložených ubrouskem. 
  • Naopak perníčky a pracny se skvěle rozleží, zvlhnou a zkřehnou v papírové krabici.
  • Sladkosti s čokoládovou polevou patří stejně jako ostatní cukroví do sucha a chladu, ale ne na mráz – ideální je uzavřená plastová nádoba v lednici.
  • Kokoskám a sněhovým pusinkám svědčí papírové sáčky, nedávejte je do lednice ani do nádob z plastu či plechu. Navlhly by a místo křehkého křupnutí byste měli co do činění se žvýkačkou.
  • Naplněné linecké a jiné slepované cukroví uložte do chladu v papírové krabici (do komory, na balkon či na verandu) anebo v uzavřeném plastovém boxu do ledničky. Speciálně lineckému prospěje uležení a provlhnutí.
  • Cukroví dobře izolujte od ostatních potravin, obzvlášť od uzenin nebo cibule. Natáhlo by jejich pachy.
  • Obzvlášť pečliví buďte při skladování bezlepkového cukroví. Musí dostat svoji zvláštní krabici odděleně od sladkostí z mouky.

   Související články

   Jak na to: vánoční polevy pro každé cukroví
   • Tipy a triky

   Jak na to: vánoční polevy pro každé cukroví

   Ta správná poleva udělá z obyčejné buchty slavnostní dort, stejným způsobem umí povýšit také běžné máslové sušenky na luxusní vánoční cukroví. Poradíme vám jak na ni. ...
   Vánoční pečení: moučkový cukr
   • Tipy a triky

   Vánoční pečení: moučkový cukr

   Než se pustíte do cukroví, možná se vám bude hodit pár informací o moučkovém cukru. Bez něj by se vánoční cukroví obešlo, ale jen horko těžko. ...
   Autor: Redakce Apetit

   Apetit magazín

   Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá
   • Tipy a triky

   Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá

   Víte, co mají společného stékaný dort, makronky a čokoládové fondue? Ano, je to ganache. Původně šlo o francouzskou nadávku, dnes tento pojem označuje čokoládu rozpuštěnou ve smetaně, kterou lze v cukrařině využít na mnoho způsobů. ...
   STORY
   Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

   Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

   Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

   Obchod Apetit