0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Škola pečení: slané kapsy

Škola pečení: slané kapsy
sdílet:
Pečivo se slanou náplní má dávnou tradici v mnoha zemích světa. Představujeme vám nejlepší kousky z křehkého těsta.

Naučte se připravovat slané kapsy podle našeho ověřeného receptu. Tady jsou nejdůležitější tipy&triky, které potřebujete znát, než se pustíte do pečení.

TĚSTO


 • Mouka by měla mít co nejvyšší obsah lepku. Vhodná je také například speciální mouka na pizzu.
 • Na těsto můžete kromě másla vzít i směs sádla a másla (1 : 1), dobrý margarín či máslo + margarín.
 • Nezapomeňte těsto před zpracováním nechat vychladit. Půlhodina je absolutní minimum.
 • V lednici těsto vydrží i den nebo dva, stejně jako naplněné kapsy. Těsto můžete rovnou rozdělit na stejně velké kousky, zabalit je do fólie zvlášť a pak si taštičky plnit a péct, až budete mít chuť.


NÁPLŇ

 • Do klasických pasties se dává tuřín, ale ten u nás bývá k dostání jen u biozemědělců nebo (dorostlý) v Podkrkonoší pod názvem dumlík. Nahradit ho můžete vodnicí, ředkví daikon či šťavnatou kedlubnou. Náplň bude srovnatelně lahodná.
 • V Cornwallu se tradičně využívají levnější kusy masa vhodné na minutky, které se u nás jen obtížně kupují (některé nabízí k objednání Biopark na stránkách www.biohovezi.cz). Hodí se také libové mleté maso.
 • Náplň můžete obměňovat podle vlastní fantazie. Dobré jsou kombinace: vejce & slanina, jehněčí & petrželka nebo jen brambory & zelenina.


DALŠÍ RADY

 • Z odkrojků těsta můžete na taštičky vytvořit různé ornamenty, iniciály a podobně, nebo je upéct spolu s kapsami a podávat s džemem a smetanou.
 • Správně upečené taštičky mají tmavší zlatavou barvu. Než zjistíte, jak vám peče trouba, raději je po 40 minutách pečení bedlivě hlídejte.
 • Pokud s domácím křehkým těstem nekamarádíte nebo nemáte moc času, můžete použít kupované křehké těsto, nebo dokonce i listové těsto.

3x SLANÉ KAPSY:


Vyšlo v časopise Apetit.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
 • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...
Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř
 • Poradna

Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř

Šťávy a omáčky často zůstanou na talíři jen proto, že není jak dostat do pusy a neporušit hned několik zásad správného stolování. Taková nesnáz ovšem Italy nezastaví. Vezmou kousek bílého pečiva a talíř jím vytřou do sucha. Tento zvyk je...
6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party
 • Jak na to

6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party

Spřádáte plány na následující víkend? Co takhle svolat rodinu či kamarády a uspořádat nezapomenutelnou grilovací party? Chuť domácích burgerů, šťavnatých steaků nebo grilované zeleniny zaručí, že se všichni zúčastnění budou olizovat až za...
Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět
 • Zdraví a výživa

Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět

Potraviny s označením keto a stejnojmenná dieta jsou momentálně velkým hitem a valí se na nás ze všech stran. Keto propaguje celá řada celebrit a influencerů jakožto rychlý a spolehlivý způsob, jak docílit vysněné figury. Seznamte se s...
Komerční sdělení
Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?
 • Zdraví a výživa

Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?

Superpotraviny a takzvané potraviny budoucnosti si čím dál více získávají na popularitě. Pandemie koronaviru, ale také obavy o životní prostředí přivedly mnoho Čechů ke zdravější stravě. Které značky jsou nejpopulárnější? A proč Češi šílí...

Obchod Apetit