Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Smoothie bez mléka

smoothie
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Osvěžující hustý nápoj nahradí snídani, svačinu i večeři.

Původní recept na smoothie předpokládá použití mléka či jogurtu, my však pro vás máme tři nápady na bezmléčné smoothie. Skvělé i pro vegany nebo pro ty, kdo si ze zdravotních důvodů nemohou mléko dovolit. Množství nápoje z receptu vystačí pro jednu až dvě osoby.

Malinovoavokádové smoothie

Rozmixujte 1 zralé avokádo, 150 g malin a 250 ml pomerančové šťávy, nejlépe čerstvě vymačkané. Přelijte do sklenic a podávejte.

Borůvkovoostružinové smoothie

Dohladka rozmixujte jeden přezrálý banán, 125 ml rýžového mléka, 100 g směsi borůvek a ostružin, 80 ml pomerančové šťávy, 2 lžíce konopného oleje a 1 lžíci javorového sirupu. Přelijte do sklenic a podávejte.

Jahodovosezamové smoothie

Rozmixujte 250 ml sójového či rýžového mléka, 1 přezrálý banán, 100 g jahod, 3 lžičky sezamové pasty tahini, 1 lžíci mletých mandlí, 3 lžičky tekutého medu a ½ lžičky mleté skořice. Přelijte do sklenic a podávejte.

Náš tip: Přidejte do smoothie pokaždé pár kapek kvalitního, za studena lisovaného rostlinného oleje, který nápoji předá zdraví prospěšné látky i zajímavou chuť. My máme rádi konopný, avokádový i sezamový. Zajímavý je také ořechový a dýňový.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Comments

14.03.2015 13:32

Výborné

Apetit magazín