Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Studentka Veronika si otevřela vlastní bar ve stylu Harryho Pottera: Některým ten příběh zachranil i život, říká

Bar ve stylu Harryho Pottera Magická sova
ZDROJ: Se souhlasem Veroniky, Apetit
sdílet:

Ve Slezské ulici v Praze najdete vchod do světa kouzel a magie. Bar Magická sova vznikl proto, aby se zde mohli setkávat fanoušci fantasy světa. Jeho autentickou atmosféru už cení i cizinci a bar přirovnávají k veleúspěšnému budapěšťskému podniku The Magic. Za konceptem stojí teprve 26letá studentka Veronika.

Jak vás napadlo, že chcete mít bar zrovna magický bar?
Měla jsem pocit, že se dospělí milovníci fantasy knížek a filmů neměli v Česku kde scházet. Věděla jsem, že ve světě taková místa jsou, a přišlo mi škoda, že u nás chybí. 

 
Jaký vztah máte k Harrymu Potterovi vy?
Já jsem na něm vyrůstala, takže pro mě je to srdcovka. Minimálně jeden díl Harryho si za týden pustím, většinou už jen jako kulisu, protože znám ty filmy zpaměti.

Skryt pre seznam

Jak dlouho jste se rozmýšlela, že do toho půjdete?
Bar jsme s kolegou připravovali dva roky, nakupovali jsme různé věci, od nábytku přes různé dekorace, knížky, pláště a hůlky. Mezitím jsme hledali prostor, což bylo z toho všeho nejtěžší. Potom jsme objevil bar tady ve Slezské, kde byla původně vietnamská restaurace.

Co vás na provozování tematického baru nejvíce baví?
Líbí se mi, že sem chodí fajn lidi. Nejsou tady opilci nebo lidi, co by dělali problémy. Všichni jsou hrozně milí. V minulosti jsme provozovali dvě restaurace/hospody, takže mám s čím srovnávat. Když sem návštěvník schází po schodech, je vidět, jak se mu dole rozzáří oči. Někteří se začnou chovat jako děti, hned si půjčí plášť a klobouk, hrají deskové hry, jiní jen sedí, popíjí a nevěřícně koukají.

Můžou do Magické sovy děti?
Určitě nikoho s dětmi nevyženeme. Ale rodiče by měly zvážit, jestli se u nás jejich malé dítě nebude spíš nudit. Přece jen jsme bar a ne kavárna. Není vhodné, aby tady děti lítaly a křičely, protože tím kazí zážitek ostatním lidem, a to není podle mě fér. Někteří návštěvníci k nám jedou až z Moravy, aby načerpali magickou atmosféru. Pracujeme tady také se suchým ledem, jsou tady ostré předměty, tohle každý rodič musí zvážit.

Co u vás tedy mohou všechno lidé dělat?
Kromě toho, že se objeví v prostředí, které svou atmosférou navozuje svět čar a kouzel, můžou si půjčit plášť, klobouk a hůlky. Máme velkou kolekci her s tématikou fantasy světa, které si lidé mohou vyzkoušet. Promítáme tady také filmy a děláme interaktivní kvízy. Bar máme v plánu neustále vypešovat a v blízké době plánujeme nové aktivity. Všechny informace, kdy se co koná, se dozvíte na našich facebookových stránkách. 

Co říkáte na to, že si mnozí o lidech, kteří chodí k vám do baru, myslí, že jsou tak trochu blázni?
K tomu mám hezkou historku. Občas se stane, že zaslechnu něco z toho, o čem si tady lidé povídají. Tyhle čtyři slečny, které seděly kousek od baru, se bavily o tom, proč se stále i v dospělosti vrací ke knihám o Harrym Potterovi, které četly v dětství a všechny se shodly na tom, že jim ten příběh pomáhal utíkat od starostí.

Zvlášť té jedné z nich se v dětství děly opravdu hrozné věci, o kterých nechci mluvit. Některým příběh o malém čaroději i zachránil život, jiným se třeba podařilo smířit se smrtí někoho blízkého. Ve fantasy příbězích jsou často silné myšlenky o čistém přátelství, které nedokáže zpřetrhat ani to největší zlo. Proto se k nim lidé vrací i v dospělosti, rádi si navozují ten příjemný pocit.

V baru máte spoustu zajímavých dekorací, kde je sháníte?
Různě, některé vyrábíme, jiné někde najdeme na bazaru a hodně jich taky dostaneme. Třeba suchou hadí kůži nebo sušené červy. Já jsem třeba sbírala do skleniček mrtvé pavouky a je z nich pěkná dekorace (smích).

Jste spokojená s tím, jak teď bar funguje?
Zprovoznění baru bylo dost drahé a jelikož jsme otevřeli o loňských letních prázdninách a všichni odjeli z města pryč, byli jsme na začátku trochu zoufalí. Hned po prázdninách se ale vše rozjelo a lidi začali chodit. Je to ale tak, že tomu věnujeme veškerý čas. Chodíme spát mezi druhou a třetí hodinou ranní a kolem desáté už jsme zase tady. I když otevíráme až ve čtyři odpoledne, musíme spoustu věcí nachystat. Teď ale sháníme brigádníky, abych se mohla zase trochu věnovat škole.

Ještě mi řekněte, do jaké koleje byste ve škole čar a kouzel chodila?
Od malička jsem chěla být vždy v Nebelvíru, ale teď zjišťuji, že každá kolej je v něčem výjimečná, ale má i svoje zápory, proto se neumím rozhodnout!

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
  • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
  • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč