Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Halloweenská strašidelná výzva: 5 tipů na občerstvení ve stylu Harryho Pottera

Kouzelnická párty
ZDROJ: Artem Maltsev/Unsplash
sdílet:

Patříte vy nebo vaše děti mezi fanoušky čarodějnického učně, který očaroval celý svět? Chcete pro ně připravit legendární halloweenský večírek, na který jen tak nezapomenou? Správná párty ve stylu Harryho Pottera si žádá nejen promyšlenou výzdobu, ale také chutné občerstvení, které doladí správnou atmosféru Bradavic.

Svět čar a kouzel se neobejde bez pořádné výzdoby. Atmosféru jako ze života Harryho Pottera můžete snadno navodit obálkami zavěšenými na krbu, čarodějnickými hůlkami, černým kloboukem, svíčkami a světýlky. Děti jistě ocení nejen vyzdobené prostory, ale rády si také pochutnají na stylových pokrmech.

  • Připravte pro své nadšené kouzelnice a kouzelníky chutné sušenky, zlatonky, cupcaky, košťátka či huláky.

Kouzelná zlatonka pro každého

Malý zlatý balónek s křídly dokáže každého hráče famfrpálu pořádně potrápit. Je nám jasné, že pravděpodobně nechcete svůj obývák proměnit ve famfrpálové hřiště a tyto zlatonky se proto obejdou i bez potlouků.

  • Můžete je zavěsit na provázek, nebo je jen vyskládat na talíř.
  • Nejjednodušším způsobem, jak slavné zlatonky připravit, je koupit čokoládové kuličky obalené zlatým alobalem, k nimž přilepíte z papíru vlastnoručně vyrobená křidélka.
Skryt pre seznam

Křupavé domácí sušenky čarodějnického učně

Domácí sušenky se blýsknou na každé párty a v případě halloweenu tomu není jinak. Na ty ve stylu harryho pottera si můžete pořídit speciální vykrajovátka, nebo do vykrojených kulatých tvarů kreslit špejlí kulaté brýle a blesky. Téměř v každých domácích potřebách však zaručeně najdete vykrajovátko ve tvaru moudrého klobouku

Cupcaky s košťaty a klobouky

Proměňte obyčejné cupcaky s krémem v zábavnou podívanou, která je navíc celá jedlá. Z těsta na nepečené cukroví tvořte rukama a špejlí kouzelnické motivy, kterými cupcaky ozdobíte.

  • Nezapomeňte k této aktivitě přizvat i děti, které tak rády tvoří.
  • Nepečené těsto připomíná modelínu a vy si tak můžete společně užít spoustu zábavy, na které si následně skvěle pochutnáte. 

Kdo dostane huláka?

Pamatujete, jak v druhém díle dostal Ron Weasley od své matky huláka při tradiční večeři v Bradavicích? Pro Rona to bylo jistě překvapení nemilé, vaše děti se však zaručeně zasmějí a společně můžete na rozčílenou létající obálku zavzpomínat zvesela.

  • Potřebovat budete rozválené listové těsto, šunku, sýr a na ozdobení dýňová semínka a kečup.
  • Listové těsto rozdělte na větší čtverce, střed naplňte oblíbenou náplní a cípy postupně zahněte směrem do středu do podoby obálky, kterou potřete rozšlehaným vejcem.
  • Dýňová semínka použijte jako oči. Takto připravené huláky vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte na 180 stupňů cca 20 minut. Po upečení hulákům vytvořte pusu za pomoci kečupu. 

Létající košťata pro kouzelníky

Co by byla halloweenská párty bez létajících košťat? Vytvořit je můžete snadno a rychle ze slaných tyčinek a listového těsta. Rozválené listové těsto rozdělte na menší obdélníky a ty následně nařízněte do podoby hřebínku. Tam, kde je hřebínek spojený jej obtočte kolem tyčinky. Hotová košťátka vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem a potřete je rozšlehaným vejcem. Pečte na 180 stupňů do zlatova (cca 15 minut).

  • Annie Kaly na svém instagramu vylepšila tuto variantu o čokoládovou pomazánku, kterou natřela mezi dva pláty těsta a až následně krájela na hřebínek.
  • Stejně tak můžete košťátka připravit i naslano s rajským protlakem.

Tip Apetitu pro dospělé: Připravte si dokonalý máslový ležák z Harryho Pottera! Ověřený recept na něj najdete zde.

Zdroje informací: NaSkokVKuchyni, MommysMovieMagic, Instagram CraftFactoryKids, Instagram AnnieKaly 

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín