Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Ověřený recept na máslový ležák z Harryho Pottera

Máslový ležák
ZDROJ: Flickr/Dave
sdílet:

Kouzelnický svět Harryho Pottera má fanoušky po celém světě, kteří si slavnou ságu připomínají různými způsoby. Jedním z nich jsou tematické oslavy zahrnující kostýmy, dekorace, ale i občerstvení ve stylu Harry Potter!

Představte si, že byste se vydali do Bradavic a mohli si pochutnat na dobrotách, které se v kouzelnickém světě nabízí. Ať už v přímo ve škole čar a kouzel, v Prasinkách, u Weaslyů či v Příčné ulici. Jízdenku na Bradavický expres nemáme, ale zato recept na ten nejlepší máslový ležák!

Máslový ležák 

Jedním z nejhledanějších receptů z Harryho Pottera je máslový ležák – nápoj, který (nejen) U Tří košťat tekl proudem. J. K. Rowling nikdy žádný oficiální recept neprozradila, ale fanoušci jich vytvořili hned několik. Ten, který se podává na exhibici Harry Potter Warner Bros. Studio v Londýně se vyrábí z vanilkové zmrzliny a sody a je bez alkoholu.

My jsme se nakonec přiklonil k variantě receptu, který byl publikovaný už v roce 1588 v britské kuchařce The Good Housewifes Handmaid for the Kitchen. Nikdo neví, jestli bylo máslové pivo (butterbeer) nealkoholický nebo alkoholický nápoj, ale my se zkrátka kloníme k druhé variantě.

  • 1,5 litru piva Real ale
  • 2 cm čerstvého strouhaného zázvoru
  • půl lžičky strouhaného muškátového oříšku
  • 6 hřebíčků
  • 225 gramů třinového cukru 
  • 5 žloutků 
  • 100 gramů másla 

Pivo se zázvorem, muškátovým oříškem a hřebíčkem zahřejte v kastrolu. Pivo se nesmí dlouho vařit, aby se z něj nevypařil alkohol. Zatím vedle v míse vyšlehejte třtinový cukr se žloutky. Směs potom smíchejte s pivem a přidejte máslo, které nechte rozpustit.

Zdroj informací: YouTube kanál How To Drink

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín