0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Restaurace ve stylu Stranger Things nabízí Demogorgonovy těstoviny i vafle podle Eleven

Stranger Things restaurace
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Jste fanouškem/kou seriálu Stranger Things? V tom případě byste určitě ocenili restauraci, jejíž interiér je populárním seriálem inspirovaný. Nechybí v něm repliky kulis městečka Hawkins i jeho temného podsvětí. Restaurace vznikla v japonském Tokiu a má neustále plno.

V Japonsku najdete mnoho tematických kaváren inspirovaných americkými legendárními filmy a seriály, včetně Jurského parku, Pulp Fiction nebo sériálu Přátelé.

  • Nyní si japonští fanoušci sci-fi hitu Stranger Things mohou pochutnat na démonických těstovinách a zařádit si na retro melodie z 80. let v pop-up kavárně inspirované hororovým seriálem z produkce Netflix.
  • Návštěvníci se mohou vyfotografovat vedle hlavní příšery takzvaného Demogorgona, zatímco v pozadí hrají písně ze seriálu, například Running Up That Hill od Kate Bush.

Ze Stranger Things je celosvětový fenomén 

Prodejna a restaurace, která vznikla ve spolupráci s místním řetězcem restaurací Pronto Corp, nedávno prodloužila svůj provoz o několik měsíců kvůli obrovské poptávce.

  • Není se čemu divit, seriál Stranger Things zůstává od květnového vydání čtvrté série jedním z deseti nejsledovanějších pořadů streamovací služby v Japonsku. 

Hosté si mohou pochutnat na jídle inspirovaném seriálem, například na těstovinách z chobotnic upravených jako hlava příšery nebo na vaflích, které miluje hlavní postava Eleven.

Covid je v Japonsku stále aktuální téma 

Aby se snížilo riziko šíření viru COVID-19, který nyní Japonsko sužuje v rekordní míře, musí si návštěvníci kavárny udělat rezervaci a každou hodinu jich dovnitř pustí jen dvacet.

Kavárna ve stylu Stranger Things těží z momentální slávy seriálu, ale do budoucna je její osud nejistý. Kvůli celosvětové krizi gastro podniky v Japonsku krachují. Po 23 letech například musela ukončit provoz síť populárních restaurací The Lockup, jejíž menu i interiér byl inspirovaný nejstrašidelnějšími věznicemi.  

Pokud se chystáte do Japonska, rozhodně tuhle kavárnu nevynechejte. Pokud ne, berte koncept Stranger Things café třeba jako skvělý nápad pro vaše nové podnikání.

Zdroje informací: The Indian Express, BBC, The Guardian

Související články

Autor: Karolína Waberová

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit