0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Horor Menu vyděsí milovníky gastronomie. Ralph Finnes si v roli šéfkuchaře pohraje se smetánkou

Luxusní restaurace
ZDROJ: Guste Ci By
sdílet:

Do kin míří snímek, který ocení milovníci hororů i gastronomie. V gurmánské temné satiře Menu režiséra Marka Myloda zazáří hvězdy jako Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes či Nicholas Hoult.  

Film Menu, který vznikl podle scénáře Setha Reisse (Late Night With Seth Meyers) a Willa Tracyho (Boj o moc), sleduje mladý pár Margot a Tylera (Taylor-Joy a Hoult), kteří se vydají na odlehlý ostrov, aby se najedli v exkluzivní restauraci, kde šéfkuchař Slowik (Fiennes) připravil luxusní menu s několika šokujícími překvapeními.

V traileru filmu, který bude mít premiéru 18. listopadu 2022, je vidět, že zdánlivě pohodová večeře o několika chodech michelinské úrovně, nabere nečekaných obrátek a hostům půjde pravděpodobně o život.

Na menu dohlížel michelinský šéfkuchař

Menu je Mylodovým celovečerním režijním debutem, film produkoval Adam McKay, jehož snímek Don't Look Up získal nominaci na Oscara. Luxusní pokrmy ve filmu se připravovaly pod dohledem Dominique Crenn, šéfkuchařky se třemi michelinskými hvězdami a majitelky sanfranciské restaurace Atelier Crenn.

O akci nebude nouze

Přestože celý děj temně komediálního psychologického thrilleru zůstává pod pokličkou, nepochybně se v něm stane dost nečekaných zvratů. Sám producent řekl pro web IndieWire, že posláním jeho produkční společnosti Hyperobject Industries je reflektovat současný zmatený stav Ameriky. ‚Celá naše společnost je zaměřena na myšlenku, že se nacházíme ve zlomovém okamžiku,‘ uvedl McKay.

Stejně jako v The Menu, je i v jeho seriálu Boj o moc vidět společnost, která si potrpí na přehnaný luxus. ‚Jádrem problémů je příjmová nerovnost. Kdybychom ji dokázali vyřešit, vyřešilo by to i naše politické problémy a klimatickou krizi,‘ vyjádřil se k podobnosti tématu snímků, na nichž pracuje, producent.

Zdroje informací: Deadline, IndieWire

Související články

Tipy na víkend: Filmy k sežrání
  • Zajímavosti

Tipy na víkend: Filmy k sežrání

Pochmurné dny přímo vybízejí k tomu, abychom se schouleli na gauči a pustili si film. Sepsali jsme pro vás tipy na skvělé filmy, které jsou nějakým způsobem spojeny s jídlem a jejichž sledování nás vždy pobaví, zahřeje na duši nebo...
Autor: Karolína Waberová

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit