0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejlepší pořady o vaření podle redakce

Vysoká gastronomie
ZDROJ: Aaron Blaco Tejedor/Unsplash
sdílet:

Utečte na chvilku do světa chutí a vůní. A teď nemyslíme, abyste se odebrali do kuchyně. Víme, nabádat vás, abyste se uchýlili na gauč a trávili čas sledováním televize, není úplně v souladu s naší běžnou filozofií. Věřte ale, že těchto pět pořadů rozhodně prohloubí vaši lásku k vaření a dobrému jídlu. Možná zažehne i touhu experimentovat v kuchyni.

Sůl, tuk, kyselost a teplota (Salt, Fat, Acid, Heat)

Čtyřdílným dokumentárním pořadem vás provede šéfkuchařka a žurnalistka Samin Nosrat, autorka světově úspěšné stejnojmenné knihy, která se objevila i na žebříčku bestesellerů New York Times a nedávno vyšla v omezeném množství i v češtině.

  • Každému ze čtyř základních parametrů skvělého jídla je věnován jeden díl. Podíváte se v nich do Itálie i Mexika.
  • Saminin entuziasmus je tak nakažlivý, že budete upřímně litovat, když seriál po čtyřech dílech skončí. Chceme víc!

Nakrmte někdo Phila (Somebody Feed Phil)

Phil Rosenthal není šéfkuchař, jen zkrátka opravdu rád jí. A stejně rád vás s sebou vezme na cestu kolem gastronomického světa. Věřte, že na výlet s Philem nikdy nezapomenete.

  • Jeho humor (je koneckonců tvůrcem populárního sitcomu „Raymonda má každý rád“) a nadšení z dobrého jídla jsou tak nakažlivé, že se budete chtít okamžitě vypravit do Lisabonu a nakoupit tolik koláčků pastel de nata, kolik váš rozpočet dovolí.
  • Nebo prozkoumat francouzskou čtvrť New Orleans či se vydat na loďce na trh v Thajsku a tam... jenom jíst! 

The Great British Bake Off

Pokud jste si zamilovali pořad Peče celá země, rozhodně zapátrejte i po jeho předloze z Británie. Zatímco mladší český bratříček má za sebou pouze dvě řady, britská předloha láme na tamních obrazovkách rekordy už pěknou řádku let. O zábavu na dlouhé večery máte tedy postaráno. Kreace pekařů jsou obdivuhodné a jeden díl je napínavější než druhý.

  • Mezi porotci najdete tak zvučná jména jako je Mary Berry, Paul Hollywood a Prue Leith.

Šéfkuchařův stůl (Chef's table)

Další z úspěšných dokumentů Netflixu, díky kterému uvidíte jídlo z úplně nové perspektivy. Každý díl sleduje při práci jednoho špičkového šéfkuchaře, který je vám průvodcem a nechá vás nahlédnout do své kuchyně. Dostanete se tedy tam, kam byste jinak pronikli jen těžko. Před očima vám vznikají doslova umělecká díla, která udávají trendy a mění svět gastronomie.

  • Seriál se dočkal už 6 řad, takže o rozptýlení rozhodně nebudete mít nouzi.

Šéfkuchaři v akci (The Chef Show)

Díky, vesmíre, za Jona Favreau. V dokumentárním seriálu mu zdatně sekunduje šéfkuchař Roy Choi, který dělal Jonovi poradce během natáčení filmu Šéf (Chef). Společně se svými přáteli s láskou vaří a jí. A vy u toho budete chtít být s nimi, byť jen prostřednictvím obrazovky. Šéfkuchaře v akci zkrátka zbožňujeme a při jeho sledování se nám sbíhají sliny.

Zachce-li se vám po shlédnutí některého z našich tipů cestovat alespoň prostřednictvím vaření, skvělým průvodcem vám bude naše edice kuchařek Apetit na cestách.

Související články

Autor: Martina Kojzarová

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit