Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pořady o vaření, které vám zkrátí čekaní na MasterChefa a Peče celá země

Vysoká gastronomie
ZDROJ: Aaron Blaco Tejedor/Unsplash
sdílet:

Utečte na chvilku do světa chutí a vůní. A teď nemyslíme, abyste se odebrali do kuchyně. Víme, nabádat vás, abyste se uchýlili na gauč a trávili čas sledováním televize, není úplně v souladu s naší běžnou filozofií. Věřte ale, že těchto pět pořadů rozhodně prohloubí vaši lásku k vaření a dobrému jídlu. Možná zažehne i touhu experimentovat v kuchyni.

Sůl, tuk, kyselost a teplota (Salt, Fat, Acid, Heat)

Čtyřdílným dokumentárním pořadem vás provede šéfkuchařka a žurnalistka Samin Nosrat, autorka světově úspěšné stejnojmenné knihy, která se objevila i na žebříčku bestesellerů New York Times a nedávno vyšla v omezeném množství i v češtině.

  • Každému ze čtyř základních parametrů skvělého jídla je věnován jeden díl. Podíváte se v nich do Itálie i Mexika.
  • Saminin entuziasmus je tak nakažlivý, že budete upřímně litovat, když seriál po čtyřech dílech skončí. Chceme víc!

Nakrmte někdo Phila (Somebody Feed Phil)

Phil Rosenthal není šéfkuchař, jen zkrátka opravdu rád jí. A stejně rád vás s sebou vezme na cestu kolem gastronomického světa. Věřte, že na výlet s Philem nikdy nezapomenete.

  • Jeho humor (je koneckonců tvůrcem populárního sitcomu „Raymonda má každý rád“) a nadšení z dobrého jídla jsou tak nakažlivé, že se budete chtít okamžitě vypravit do Lisabonu a nakoupit tolik koláčků pastel de nata, kolik váš rozpočet dovolí.
  • Nebo prozkoumat francouzskou čtvrť New Orleans či se vydat na loďce na trh v Thajsku a tam... jenom jíst! 

The Great British Bake Off

Pokud jste si zamilovali pořad Peče celá země, rozhodně zapátrejte i po jeho předloze z Británie. Zatímco mladší český bratříček má za sebou pouze dvě řady, britská předloha láme na tamních obrazovkách rekordy už pěknou řádku let. O zábavu na dlouhé večery máte tedy postaráno. Kreace pekařů jsou obdivuhodné a jeden díl je napínavější než druhý.

  • Mezi porotci najdete tak zvučná jména jako je Mary Berry, Paul Hollywood a Prue Leith.

Šéfkuchařův stůl (Chef's table)

Další z úspěšných dokumentů Netflixu, díky kterému uvidíte jídlo z úplně nové perspektivy. Každý díl sleduje při práci jednoho špičkového šéfkuchaře, který je vám průvodcem a nechá vás nahlédnout do své kuchyně. Dostanete se tedy tam, kam byste jinak pronikli jen těžko. Před očima vám vznikají doslova umělecká díla, která udávají trendy a mění svět gastronomie.

  • Seriál se dočkal už 6 řad, takže o rozptýlení rozhodně nebudete mít nouzi.

Šéfkuchaři v akci (The Chef Show)

Díky, vesmíre, za Jona Favreau. V dokumentárním seriálu mu zdatně sekunduje šéfkuchař Roy Choi, který dělal Jonovi poradce během natáčení filmu Šéf (Chef). Společně se svými přáteli s láskou vaří a jí. A vy u toho budete chtít být s nimi, byť jen prostřednictvím obrazovky. Šéfkuchaře v akci zkrátka zbožňujeme a při jeho sledování se nám sbíhají sliny.

Zdroj: CSFD, BBC, NY Times

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Martina Kojzarová

Apetit magazín

AD
V Karlových Varech si užijete nejen lázně, ale i gastro
  • Tipy na víkend

V Karlových Varech si užijete nejen lázně, ale i gastro

Staňte se hostem Hotelu Thermal v Karlových Varech a ponořte se do kulinářského ráje, kde se spojuje to nejlepší z tradiční české kuchyně s lahůdkami mezinárodní gastronomie. Objevte místní kulinářské tajemství v hotelové restauraci s...
Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Edice Apetit se rozrůstá o další novinku. Línou kuchařku jsme ušili na míru všem, kteří rádi dobře jedí, ale nemají čas nebo chuť trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Kniha je plná receptů, které pravděpodobně znáte. My jsme je ale zjednodušili...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč