Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

La dolce vita aneb Co na tom stylu života Italové vidí?

Chtělo by se parafrázovat hlášku z kultovního filmu: My vám to řekneme, a vy tak budete chtít žít také. Na druhou stranu je fakt, že o příjemné věci je třeba se podělit, tak proč ne právě o životní styl, který si se stresem umí hravě poradit.

Kolébkou kvalitní kuchyně – je Itálie

… a to je bez debat. Takže pokud si chcete vychutnávat život plnými doušky, inspiraci pro vaši kuchyni byste měli hledat právě tam. Navíc italská kuchyně je různorodá a nasytí všechny vaše smysly.

Proč milujeme italskou kuchyni

Italská kuchyně už pár desítek let kraluje mezinárodní gastronomii. A i když ve světě, který je čím dál propojenější, ji hrozí sesadit z trůnu spousta zajímavých a fantasticky dobrých chutí Asie, v Česku se drží v popularitě na prvních příčkách. Stala se natolik známou a blízkou našich chutím, že už ji z našich kuchyní ani srdcí nemůže nic vystrnadit.

Malá Itálie aneb Jak si doma zařídit italské prázdniny

Nevyjde vám letos tradiční prázdninová cesta po italském venkově? Nevadí. Pozvěte si slunce, lásku i vřelost k sobě domů.

Na chatě, pod stanem, doma – světovou kuchyni budete mít s Big Green Egg stále s sebou

Jsme národ chatařů a romantiků. Kdo nikdy nezpíval u táborového ohně ‚teskně hučí Niagara‘ snad ani není Čech. Když místo táboráku rozpálíte gril, vystřídají trampský lančmít kulinární hody. Nad americkými a mexickými dobrotami se sejde rodina i přátelé, pochutnáte si a nakonec možná dojde i na ten zpěv…

Kde si užít brunch?

Společenská aktivita s přáteli, kterou nepohrdne žádný gurmán a milovník pomalých dopolední, to je správný brunch. Ať už preferujete sladkou či slanou pozdní snídani, tyto podniky vás rozhodně nezklamou.

Lenivý start dne – brunch

Chystáte se užít si líný den? Jeho součástí by měl být brunch. Jídlo podávané mezi snídaní a obědem, plné teplých i studených dobrot. Den by totiž neměl začínat křupinkami snědenými v poklusu, ale pomalou a dlouhou snídaní. Která se líně překulí do oběda. A ve dvou? Ve dvou se to nejlépe jí. Ale to už nejspíš dávno víte.

Tipy na víkend 1.–2. 8. 2020

Léto je v plném proudu a míst, kam vyrazit za dobrým jídlem a pitím, je stále víc a víc. Připravili jsme si pro vás na první srpnový víkend pár tipů na akce, které si zaslouží vaši pozornost.

Překvapivá historie cheesecaku! Věděli jste, že dort milovali už starověcí Řekové?

I když název cheesecake napovídá, že tvarohový dort vznikl v anglicky mluvící zemi, opak je pravdou. Kořeny lahodného dezertu můžeme naleznout už v antickém Řecku.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Novinky