Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Malá Itálie bez dlouhého cestování aneb Kam za Itálií v Čechách, na Moravě i ve Slezku

Malá Itálie bez dlouhého cestování aneb Kam za Itálií v Čechách, na Moravě i ve Slezku
sdílet:

Italskou kuchyni miluje každý a není divu. Připravili jsme si pro vás podniky v Česku, kde ochutnáte křupavou pizzu, domácí těstoviny, poctivé gelato. Poradíme vám, kam vyrazit pro nejlepší italské suroviny jako je Parmigiano-Reggiano, prosciutto nebo lahodná italská vína.

Italská kuchyně je jednoduchá a postavená na kvalitních surovinách. Postupy řemeslné výroby mnoha z nich se předávají z generace na generaci. V Itálii najdete výrobny a prodejny s tradicí klidně i stovky let.

Máme pro vás pár tipů na restaurace a podniky, kde se dají italské kvalitní suroviny sehnat i v našich končinách. Navíc je rovnou na místě můžete i ochutnat se sklenkou dobrého vína.

Wine Food The Italians

Vyhlášený Wine Food má v Praze rovnou tři pobočky a tu největší můžete navštívit v ulici Strakonická na pražském Smíchově. Budete se tady opravdu cítit jako na výletě v Itálii. V prodejně italských delikates najdete vše, nač si pomyslíte.

 • Můžete zde koupit svkělé sýry a uzeniny, maso, výborné víno, domácí pečivo, a samozřejmostí je i výběrový olivový olej a balzamikový ocet.
 • V restauraci si zase můžete vybrat maso či rybu přímo u řezníka nebo rybáře, probrat s ním přípravu, a pak se už jen v klidu usadit ke stolu a počkat na finální pokrm.
 • Čas vám zpříjemní třeba předkrm v podobě těstovin nebo tenoučká křupavá pizza.
 • Sladkou tečku si pak můžete dopřát u sladkého pultu v cukrárně. Vřele doporučujeme sicilské cannoli s mascarpone a malinami

Le Pizze di Frankie

Malé bistro v pražské ulici Otakarova skrývá opravdový pizzový poklad. Neapolskou pizzu zde dostanete jen do krabice s sebou, ale rozhodně stojí za ochutnání i bez posezení. V případě pěkného počasí si ji můžete vychutnat třeba v nedalekých Havlíčkových sadech.

Zpoza pultu se na vás bude usmívat pět až šest Italů, kteří pizzu připraví přímo před vámi. Pizza je hotová do pár minut!

 • Vyzkoušejte klasickou klasickou pizzu Margherita nebo některou trochu odvážnější jako je Frankie s tuňákem a gorgonzolou nebo La Lity s uzeným lososem. Určitě z návštěvy nebudete zklamaní.

Tuscany Taste

Království toskánských pochutin a vín se skrývá v ulici Štěpánská v Praze. Podnik založen český pár, který se jednoduše zamiloval do Toskánska. V létě dokonce můžete navštívit jejich vilu obklopenou vinnými háji v oblasti Bibbona.

 • Na prodejně se nabízejíí skvělé uzeniny a sýry, které si pečlivě vybírají přímo u výrobců v Itálii.
 • Stejně tak tady mají i vynikající toskánské víno. Obsluha vám určitě poradí, které si vybrat.
 • Dělají tu ovšem i báječné domácí těstoviny a pečivo.

Dobré jídlo a pití tu najdete po celý den, takže není problém zde posedět a vychutnat si rychlý sendvič nebo večer k vínu obložené prkénko

Gelateria & Caffé Amato

Jednu z nejlepších zmrzlin najdete v Praze v ulici Kamenická na Letné. Krásná kavárna nabízí výbornou italskou kávu, alkoholické i nealkoholické drinky a samozřejmě lahodnou zmrzlinu. Pro výrobu používají farmářské mléko z Krkonoš a další pečlivě vybrané suroviny.

 • Mají tu nespočet příchutí klasického gelata a sorbetů. Ochutnat můžete obvyklé příchutě jako je jahoda a čokoláda nebo trochu zaexperimentovat a zkusit speciality jako je například zmrzlina z černého etiopského sezamu či gorgonzolová.
 • Na objednávku vám zde připraví i zmrzlinové dorty.

Pizza Metro

Malý podnik v Černošicích u Prahy se vyplatí navštívit hned z několika důvodů. Mají tady totiž klenutou pec na dřevo, jakou používají v italské Neapoli. Právě ta zaručuje tu nejlepší chuť a křupavost. Je to jednoduše nejlepší způsob přípravy pizzy.

A v Metru dokonalou pizzu opravdu umí Vypečené těsto provoněné ohněm s nejkvalitnějšími surovinami jsou sázkou na jistotu.

 • Doporučujeme před návštěvou vždy pro jistotu zkontrolovat jejich facebookové stránky, protože mají často vyprodáno ještě před zavíračkou.

Castellana trattoria v Brně

Kouzelný podnik v ulici Novobranská v Brně vás přenese do malebných italských ulic. Majitel Sergio Bellini se ženou vybudovali toto místo na základě zkušeností a vzpomínek na Itálii.

Trattoria je místo, kde se schází přátelé na domácí jídlo a dát si sklenku vína. Tuto jedinečnou atmosféru se majitelům podařilo vytvořit i tady.

 • Místní menu je plné těch nejlepších pokrmů, takže se možná budete muset zastavit opakovaně. Ochutnejte například světoznámé Spaghetti carbonara nebo Ossobuco di agnello con verdure arrosto (jehněčí ossobuco s pečenou zeleninou

Marináda store

Obchůdek plný pochoutek se ukrývá na Jiráskově třídě v Brně. Vybrat si zde můžete z velkého množství nebesky dobrých sušených salámů, uzenin a sýrů, které perfektně doplní moravská vína.

Nespecializují se tu ovšem pouze na italské doborty, vychutnat si můžete i řeckou a španělskou kuchyni.

Tomivo gelato

Majitelé Tomáš a Ivo si řekli, že chtějí mít v okolí Brna podnik s opravdu kvalitní zmrzlinou. A tak si ho založili. Jejich první pobočku a výrobnu najdete v ulici Lipůvka ve stejnojmenné obci a druhou přímo v Brně v ulici Lány. Na jejich zmrzlinu sem jezdí z širokého okolí.

Pasta & Café Romana v Havířově

Tahle stylová a příjemná restaurace se nachází na kraji Havířova. Podnik, kde by se dalo posedět nad poctivým jídlem z kvalitních surovin v okolí Havířova dlouho chyběl. Majitelé se tedy rozhodli jej založit sami. Zakládají si na dlouhodobé spolupráci s oblíbenými dodavateli.

 • Každý týden připravují vyladěné menu přesně podle sezóny a dostupných surovin. Ochutnat můžete vždy polévku dne, domácí těstoviny a poctivé italské risotto.

Zdroj informací: časopis Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
 • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
 • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč