0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak získala Scarlett Johansson tělo superhrdinky? Vrcholový trénink, sacharidové vlny i čokoláda

Scarlett Johansson
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Americká herečka, která na konci listopadu oslaví osmatřicáté narozeniny, má na kontě spoustu úspěšných filmových rolí. Jednou z těch posledních je role Black Widow ze série filmů o Avengers. Jak upravila svůj cvičební a dietní plán, aby získala tělo komiksové postavy?

Nejsvůdnější žena světa a MMA závodnice v jednom

Časopis Esquire prohlásil dvakrát Scarlett Johansson nejsvůdnější ženou na světě. Její dokonalé tělo ale filmovým tvůrcům nestačilo, do role Black Widow musela zhubnout.

 • Pro roli Nataši Romanovové alias Black Widow musela i tahle přirozená kráska zapracovat na své postavě a vyrýsovat ji tak, aby v černém přiléhavém obleku neukázala ani gram tuku navíc.
 • Scarlett přiznala, že nemá příliš v lásce aerobní cvičení neboli kardio a dává přednost silovému tréninku v podobě zvedání závaží.
 • A přesně tak vypadal i její cvičební plán pro Marvel filmy, který zahrnoval prvky smíšených bojových umění neboli MMA, kruhové tréninky, spoustu posilování s vlastní vahou i s činkami.

Dietní plán s jedním malým hříchem

„Neexistují žádné tajné cvičební ani dietní plány, jen tvrdá a důsledná práce.“ A tímto hereččiným výrokem se řídily nejen její tréninky, ale i jídelníček.

 • Snídaně zahrnovala dvě vaječné omelety a ovesnou kaši s bobulovitým ovocem. K obědu si pak dala quinou a krůtí salát s jarní cibulkou, trochou olivového oleje a citronové šťávy.
 • Ke svačině měla jablko a mandle, a večeře musela být bohatá na bílkoviny, například v podobě dušené ryby s červenou cibulí, zelím a brokolicí.
 • Herečka si sem tam dopřála menší neřest. Tou byl sýr, který si prý nedokáže odepřít.

Čokoláda před tréninkem?

Její profesionální trenéři, Ryan a Eric Johnson, prozradili, že kousek čokolády představuje ideální zdroj energie před tréninkem.

 • Musí jít o hořkou čokoládu s vysokým procentem kakaa.
 • Třicet gramů této čokolády pomůže před cvičením dodat tělu energii pro budování svalů.
 • Některé výzkumy také prokázaly, že hořká čokoláda působí blahodárně na srdce, krevní oběh i náladu.

Sacharidové vlny pro efektivní spalování tuků

Dietní plán Scarlett zahrnoval nejen zdravý a vyvážený jídelníček, ale také tzv. sacharidové vlny. Jedná se o princip stravování, který využívají například kulturisté před soutěží.

 • Během sacharidových vln jedinec přijímá sacharidy v určitých cyklech, aby došlo k maximální redukci podkožního tuku, ale s minimální ztrátou svalové hmoty. 
 • V praxi to vypadalo tak, že některé dny Scarlett přijímala jídla bohatá na sacharidy a omezovala tuky, a jindy zase jedla více tuků a méně sacharidů. To vše při zachování stejného poměru bílkovin.
 • K sacharidovým vlnám se připojil i přerušovaný půst, což znamená, že herečka minimálně dvanáct hodin z celého dne nejedla. Vlivem natáčecího plánu se tento půst někdy prodloužil až na patnáct hodin.
 • Herečka tento tréninkový a výživový plán dodržovala přibližně rok během natáčení filmů Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame.

Zdroje informací: Healthy Celeb, The Beauty Insiders, Hola!, Harper's BAZAAR

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
 • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč