Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Na čem ujíždějí celebrity? Nahlédněte do jídelníčku Jeremyho Scotta, Naomi Campbell a dalších

Food of celebrities
ZDROJ: Daniella Palmeira/Pexels
sdílet:

Až 12 šálků pravé italské kávy si denně dopřeje světový módní návrhář Domenico Dolce. Jeho profesní partner Stefano Gabbana se netají tím, že kávu doprovází také cigareta. Návrhářka Donna Karan se naopak pyšní vášní pro bio potraviny. Prozkoumali jsme pro vás, na co ve svém jídelníčku nedají dopustit známé osobnosti.

Zatímco mnoho z celebrit šíří osvětu ohledně zdravého životního stylu, jiní si více či méně často dopřejí také nějakou tu stravovací neřest.

Jeremy Scott touží po hranolkách

I když víme, že našemu zažívání hamburger, cola nebo smažené hranolky nedělají příliš dobře, přesto si je mnoho z nás čas od času nedokáže odpustit. Podobně to cítí také Jeremy Scott, který nedá dopustit na hranolky z McDonald´s.

  • Prý se je dokonce snažil nahradit batátovými, což mu ale chuť prahnoucí po klasických hranolkách neuspokojilo.

Micheal Kors s hamburgerem v posteli

Recept na špatnou náladu v podobě hamburgerového oběda prozrazuje také světoznámý návrhář Michael Kors. Ten si pořádnou porcí hamburgeru zlepšuje dny, kdy se mu nic nechce a nejraději by zůstal celý den v posteli.

Kim mlsá luxusní zmrzlinu, Naomi Campbell miluje vatu

Rafinovaný cukr je napříč světem diskutované téma. Jeho nadměrná konzumace podle odborníků může mít řadu nežádoucích účinků na naše zdraví. Téměř nikdo mu však nedokáže odolat, ani celebrity. Kim Kardashian, považuje dokonce předraženou zmrzlinu Haagen-Dazs za nezbytnou součást domácnosti.

  • Konkrétně příchuť Dulce de Leche (karamelový krém) patří k jejím nejoblíbenějším.

Světoznámá modelka Naomi Campbell se netají tím, že cukr považuje za opravdovou drogu, a proto se od něj snaží držet daleko. Velmi zřídka si však neodpustí sladký dezert třeba v podobě cukrové vaty.

Sídlo Dolce&Gabbana protknuté vůní kávy

Celosvětový průměr v pití kávy značně navyšuje Itálie. Jen pro představu –⁠ v italských barech a restauracích se průměrně vypije 33 milionů šálků kávy ročně, což odpovídá více než 4 šálkům kávy na osobu.

I když se tato čísla drží v mezích standardu, světoznámí módní gigant Dolce&Gabbana tabulková čísla vypitých káv výrazně převyšuje. Zatímco Stefanno Gabbana se drží průměru a vypije 3-4 šálky kávy denně, které prokládá oblíbeným zázvorovým čajem, Domenico Dolce dokáže za svůj pracovní den vypít neuvěřitelných 10-12 šálků pravého italského espressa!

Známé osobnosti, které apelují na zdravý životní styl

Napříč celým světem se v posledních desetiletích rozmáhá touha po zdravém životním stylu. Díky médiím nám svůj jídelníček servírují také celebrity a některé z nich nedají dopustit na alternativní stravování.

  • Striktní ovocnou dietu, které předcházely různé alternativní stravovací směry, si dopřával Steve Jobs, který byl vedle svých technologických úspěchů vyznavačem frutariánství.
  • Naopak zelenou stravu plnou listové zeleniny si hojně dopřává módní návrhářka Donna Karan, která s oblibou tvrdí, že její jídelníček musí být ‚green, green, green‘ a potraviny nesoucí přirozeně zelenou barvu jí dodávají sílu.
  • Propagátorkou zdravé stravy se stala také herečka Gwyneth Paltrow, která vydala vlastní kuchařku plnou receptů na rychlá, snadná a nutričně vyvážená jídla.

Zdroje informací: BBC, Tasty, Eating Well, The Sun

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín