0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídelníček Sandry Bullock: Za skvělou formu vděčí kontrole porcí i podvádění

Sandra Bullock
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Určitě si pamatujete film Slečna Drsňák, kde si zahrála agentku agentku FBI a finalistku světové Miss v jedné osobě. Od té doby sice uběhlo už spoustu let, ale americká herečka Sandra Bullock vypadá i před šedesátkou stále skvěle. Jak se udržuje v tak perfektní formě?

Dává si pozor, kolik a co jí

Její výživová poradkyně Cynthia Pasquella v minulosti prozradila, že je Sandra fanynkou hotových jídel z rozvážkové služby. Svého času také patřila k mnoha celebritám, které držely zónovou dietu.

 • Jedná se o dietu, kdy přijímáte velmi málo sacharidů, což má pomoci udržet stabilní hladinu cukru v krvi.
 • Sandra Bullock upřednostňuje donášku čerstvého jídla bez lepku a cukru, aby měla přehled o tom, kolik jídla sní.
 • Díky tomu, že jí průběžně pět menších porcí za den, její metabolismus prý stále pracuje a nezpomaluje se.
 • Zároveň dbá na to, aby jedla co nejvýživněji. V jejím jídelníčku najdete především hnědou rýži, špenát, brokolici a další dušenou zeleninu, fazole, olivy, pšenici, ryby a libové bílkoviny – u těch volí jedině maso od zvířat z volných výběhů.
 • Z kávy přešla na pravidelné pití zeleného čaje, který poskytuje mnohé zdravotní benefity.

Praktikuje „cheat days“

Slovní spojení cheat days, které se dá přeložit jako podváděcí dny, už se zabydlelo i u nás. Jedná se o dny, kdy člověk vybočí ze svého stravovacího režimu či diety, aby si dopřál cokoliv, na co má chuť.

 • Jde o velmi dobrý nástroj, který funguje jako jakási berlička nebo odměna za to, že většinu času dodržujete určitý plán. Funguje na podobném principu, jako když máte po určitém čase dovolenou, abyste si odpočinuli od práce.
 • Konkrétně Sandra Bullock dodržuje jeden cheat day týdně. Začíná v pátek večer a končí v sobotu večer.
 • Během těchto „podváděcích“ čtyřiadvaceti hodin si pochutná třeba na slanině, smaženém kuřeti a sladkých jídlech, ke kterým prý inklinuje. Ze všeho nejraději má prý čokoládu.

Cvičí tak často, jak jen to jde

A je to vidět nejen na jejích vypracovaných pažích. Sandra cvičení prostě miluje a pokud jí to čas dovolí, hýbe se opravdu každý den.

 • Cvičení se věnuje pod dohledem trenérky Simone De La Rue, se kterou praktikuje desetiminuté intervalové tréninky a intenzivní kardio aktivity, jako je například skákání přes švihadlo nebo běh. Kromě toho ji baví i jóga, pilates, kickbox i cyklistika.
 • Sandru také velmi baví trenérčiny speciální taneční hodiny, které jsou oblíbené i mezi dalšími celebritami jako třeba Reese Witherspoon, Jennifer Aniston nebo Taylor Swift. Jedná se o tanec, který kombinuje taneční prvky s posilováním s vlastní vahou, ale i lehkými činkami a pásy. Sandra se prý těmto tréninkům věnuje hodinu denně šestkrát v týdnu.

Zdroje informací: Eat This, Not That!, Mindfood, Popsugar, Livestrong

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší
 • Suroviny

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší

Když se před pěti sty lety  španělský dobyvatel Hernán Cortés vracel ze střední Ameriky, jedněmi z prvních suvenýrů, které s sebou do Evropy přivezl, byly kakaové boby. Jejich využití odkoukal od Aztéků. Ti kakao zpracovávali na...
Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
 • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč