Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jennifer Aniston jedla každý den 10 let stejný salát: Připravte si jídlo, které provázelo natáčení Přátel

Jennifer Aniston
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Na rozdíl od nerozhodné Rachel, kterou hrála Jeniffer Aniston v seriálu Přátelé, herečka v reálném životě upřednostňuje jistoty. Zvlášť, co se týče stravy. V průběhu natáčení oblíbeného sitcomu, který běžel 10 let, údajně jedla po celou dobu jeden a ten samý salát. Pokud vás zajímá, z čeho byl složený, čtěte dál.

S odhalením přišla její blízká přítelkyně a kolegyně ze seriálu Courtney Cox (Monica). ‚Salát Jennifer vylepšila krůtí slaninou, cizrnou a já nevím čím vším. Ona to s jídlem prostě umí. Protože když má člověk jíst deset let každý den stejný salát, tak ať je dobrý, ne?,‘  řekla Courtney už dříve v rozhovoru pro Los Angeles Times. Představitelka Moniky se svými hereckými kolegy obědvala opravdu každý den po dobu deseti let.

O recept na salát se herečka podělila

Podle deníku The Independent sdílela dokonce Jeniffer Aniston přes instagramový účet Living Proof verzi salátu, která obsahovala bulgur, cibuli, petržel, mátu, nasekané pistáciové oříšky, na kostičky nakrájenou okurku, cizrnu a sýr feta.

Recepty na salát se staly v roce 2022 virálními, a to hlavně proto, že se jeden z nich objevil v tiktokovém videu pod názvem ‚Salát Jennifer Aniston‘. A od té doby se šíří vlna různých verzí tohoto slavného pokrmu.

V případě, že uvažujete o tom, že si při sledování seriálu na salátu pochutnáte, účet Eating Healthy se na Instagramu podělil o recept.

Na 3-4 porce budete potřebovat:

 • 3,5 hrnku vařeného bulguru (zhruba 1 hrnek suchého) 
 • ½ pokrájené okurky
 • 1 velká hrst nasekané petrželky 
 • 1 velká hrst nasekané máty
 • ½ nasekané červené cibule 
 • ½ hrnku nasekaných pistácií 
 • 2 konzervy cizrny (slité) 
 • šťáva z 1 citronu 
 • ¼  hrnku olivového oleje 
 • 250 g nadrobené fety 
 • sůl a pepř

Přidat můžete ještě třeba slaninu nebo schwarzwaldskou šunku (herečka si do salátu údajně dávala krůtí slaninu, což je americká specialita, která se u nás těžko shání). Vše už stačí jen smíchat dohromady. Chuť salátu vám možná trochu připomene tabouleh.

Možná nejde o salát Jennifer

Po virální vlně, na které se salát svezl, se herečka ozvala a řekla, že o její salát vlastně nejde. „Omlouvám se, mám pocit, že teď všechny zklamu, ale to není můj salát. Vypadá lahodně, ale nejdla jsem ho při natáčení Přátel,“ řekla pro americký web Shape.

Aby situaci uvedla na pravou míru, pokusila se svůj salát popsat: patří do něj salát, kuřecí maso, vařené vaječné bílky, cizrna, opečená slanina a zálivka vinaigrette. Fanoušci však na sociálních sítích dále šíří s nadšením původní recept a název Salát Jennifer Aniston už mu asi nikdo neodpáře.

Další stravovací návyky Jennifer Aniston

 • V rozhovoru pro Elle v roce 2016 Jennifer uvedla:Když se probudím, dám si teplou vodu s citronem a pak většinou smoothie nebo avokádo s vejci. Někdy si dám jáhlové vločky s banánem nebo si udělám ovesnou kaši, do které na závěr zašlehám bílek.‘

 • V roce 2019 se dnes 53letá herečka při propagaci seriálu The Morning Show (Apple TV+) také svěřila, že dodržuje přerušovaný půst: ‚Ráno a dopoledne nejím, to znamená, že jsem 16 hodin bez jídla. Co se týče zdravotního stavu, všimla jsem si za tu dobu velkých rozdílů.‘

Pokud by vás zajímalo, co všechno přerušovaný půst zahrnuje, přečtěte si náš článek, který jsme na toto téma připravili. Nebo si jen zkuste přichystat salát Jennifer Aniston, za jehož skvělou chuť dáme ruce do ohně!

Zdroje informací: magazín Shape, Eating Healthy, instagramový účet Living Proof, Los Angeles Times, The Independent, Elle

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč