Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Rozhovor s Kristinou Kloubkovou: Těším se na všechny příběhy, které přináší Apetit piknik

Kristina Kloubková a Besky
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Apetit piknik se koná už tuto sobotu 10. června v pražském parku Grébovka a role moderátorky se opět ujme Kristina Kloubková. Ta se již připravuje na rozhovory s našimi hvězdnými hosty, jež se budou odehrávat na hlavní stage. „Čím více se toho o nich dozvídám, tím víc se těším – na všechny zajímavosti o vaření a také příběhy, které Apetit piknik přináší,“ říká Kristina.

Jaký příběh tě během příprav na Apetit piknik zaujal? 

Teď jsem zrovna mluvila s Lelí, která bude mít na pikniku stánek se svou značkou Lelí‘s Cupcakes a vytvoří pro Apetit narozeninový dort. Vyprávěla mi, že Apetit piknik odstartoval její podnikání, když se v roce 2014 objevila mezi amatérskými kulináři.

Chtěla vyzkoušet, jestli bude o její cupcaky zájem, a ukázalo se, že ano – lidé tenkrát vzali její stánek útokem. Po tomto úspěchu otevřela první pražský cupcake obchod, nedávno vydala již druhou knihu. Takže se těším, až se o svůj příběh podělí s návštěvníky pikniku.

Na koho dalšího z hostů se letos těšíš? 

Letos úplně na všechny! Na Romana Stašu, se kterým se dobře známe, na Romana Vaňka, od kterého mám snad všechny kuchařky, ale těším se i na lidi, které ještě neznám, jako je třeba Helena Fléglová, Dominik Unčovský…

A pak také na všechny ve stáncích, protože i tam jsou moc zajímaví lidé. Jen kdybych je všechny stihla obejít! Takže se přimlouvám, jestli by příští Apetit piknik nemohl být alespoň desetidenní, abych to všechno zvládla. 

Co dalšího se ti líbí na Apetit pikniku? 

Miluju ochutnávání různých jídel a potkávání se s lidmi, kteří jsou ochotní podělit se o své know how – v tom jsou skvělé všechny kuchařské show, kdy se člověk může dívat pod ruce lidem, kteří něco umí. Líbí se mi myšlenka podpory začínajících kulinářů, těším se, co letos přivezou.

Těším se na redakci Apetitu, protože je to skvělá parta, a také na úžasnou atmosféru, kterou tahle akce má. Líbí se mi, že je určená pro celé rodiny, že přicházejí starší lidé i mladí, že je je tam sousta zábavy pro děti. A co jsem měla možnost zatím zažít, v Grébovce se scházejí velmi pohodoví lidé.

Co pro tebe znamená piknik a jíš ráda venku?

Miluju pikniky a venku jím velmi ráda, ale mám silnou alergii na vosy, takže musím být při jídle opatrná. Proto jsem moc ráda, že Apetit piknik je v červnu, kdy vos ještě není tolik (směje se). 

Víme o tobě, že ráda vaříš, jak často vybíráš recepty z Apetitu? 

Kuchařky od Apetitu sbírám už dlouho, teď jsem začala více vařit podle časopisu, který mě moc baví, ale mám zpoždění. Nejdřív to totiž musím přečíst, pak teprve se dostanu k receptům, takže klíčit podle březnového čísla jsem začala až někdy koncem dubna.

Jen řeším takovou záhadu, že moje jídla nikdy nevypadají tak jako na obrázku (směje se). Ale dobrá jsou! Občas se díky Apetitu pustím do věcí, kterých jsem se předtím bála, teď jsem třeba pečlivě studovala článek o želatině, ze které mám hrůzu, ale zjistila jsem, že to není taková věda, jak jsem si myslela. 

Objevuješ ráda nové chutě, nebo jsi konzervativní?

Já sice ráda zkouším nové věci, ale v jádru jsem asi konzervativní, bojím se experimentovat s chutěmi. Můj muž je odvážnější. Rád vaří asijskou kuchyni, teď byl v Apetitu nadšený z tématu Asie na grilu, a umí zajímavě propojovat různé chutě. Takže my to máme doma rozdělené: partner zkouší a hledá, já se držím toho svého, ale nebojím se cokoliv ochutnat! 

Kristinu Kloubkovou uvidíte na hlavní Apetit stage, kde bude od 10 hodin moderovat kuchařské show a dělat rozhovory s našimi hosty, ale protože už ji bereme jako členku redakce, vydá se s námi také na ochutnávku nabídky našich kulinářů – amatérských nadšenců, kteří budou na pikniku poprvé prezentovat svoje dobroty.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Jana Kopecká

Apetit magazín