Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 potravin k snídani, které zvýší vaši energii

snídaně: jogurt s ovocem a ovesnými vločkami a smoothie
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Cítíte se po ránu málo aktivní? Možná vám chybějí základní minerály a vitaminy. Zde je výběr pěti potravin, které probudí vaši energii, abyste zvládli i rušný pracovní den.

1. Banán

Pokud chodíte ráno běhat nebo cvičit, dejte si po tréninku banán. Obsahuje jednoduché sacharidy, které jsou pro vaše tělo okamžitým zdrojem energie. Banány jsou také vynikajícím zdrojem draslíku, jehož snížená hladina v organismu může vést k fyzické slabosti.

2. Ovesná kaše

Ovesné vločky stojí na předních příčkách žebříčku potravin, které umějí skvěle zvýšit energii. Dejte si je k snídani nejméně čtyřikrát týdně – ovesná kaše bez másla a cukru, doslazená medem a doplněná ovocem a ořechy vám pomůže přečkat aktivní dopoledne. Ovesné vločky pomáhají kontrolovat hladinu krevního cukru v krvi a díky obsahu vitaminů skupiny B zlepšují energetické zásoby v těle. Optimální čas, kdy si dát ovesné vločky, je před jedenáctou hodinou dopoledne.
Náš tip: Nejede vám kaše? Namočte vločky do acidofilního mléka, přidejte hrst ovoce nebo kousek banánu, trochu agávového sirupu nebo medu a rozmixujte. Získáte skvělou snídani v koktejlu.

3. Goji

Hrst drobných sušených plodů podobných rozinkám vám doslova rozzáří den, a to nejen díky své červené barvě. Obsahují 19 aminokyselin, cenné rostlinné bílkoviny a minerální látky a stopové prvky, které jsou potřené pro správné fungování vašeho těla. Goji je třeba důkladně rozkousat, jinak vaším tělem projde bez užitku. Nebo ho večer zalijte čajem a ráno vypijte. My si goji oblíbili v koktejlu – předem namočené a rozmixované s dalšími obvyklými přísadami jako jogurt, acidofilní mléko, med a ovoce. Zkuste to také! Dejte si pozor, goji vás opravdu nabije energií. Nedoporučujeme ho proto jíst večer, mohli byste mít problém s nespavostí.

4. Jogurt

Jogurt má pro vaše tělo doslova léčivé účinky. Pohladí žaludek a optimalizuje látkovou výměnu. Přednost dávejte jogurtům s živými kulturami. Nebojte se tuku – nejsme zastánci nízkotučných výrobků, u kterých je chuť vyhnána jinými přísadami. Raději sníst méně poctivého jogurtu než si dát k snídani hodně a nízkotučně. Bílý jogurt obsahuje vápník, vitamin B12 a bílkoviny, všechny složky jsou skvělé pro celkové zdraví organismu. Živiny z jogurtu vaše tělo také snadno převede na potřebnou energii.

5. Zelená smoothies a koktejly

Využijte energii, která se skrývá v listové zelenině. Mladé listy mangoldu či špenátu je nejlepší nakombinovat s dalšími dobrotami, jako jsou šťavnaté letní plody nebo banány či jablka. Rozmixujte je na hladké smoothie s jogurtem či šťávou, a máte dokonalý budíček ve sklenici.

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?

Ne vše staré je špatné, což jistě platí o retro sladkostech. Některé z nich přežily obě války, minulý režim i jeho pád a pár z nich dokonce vstoupilo do nového tisíciletí, jiné jsou již jen mlhavou vzpomínkou, kterou si naše paměť...