Hravé vaření s kuchařkou Škoda nevařit

sdílet:
Český Jamie Oliver. Tak je označovaný Martin Škoda, který v pouhých sedmnácti letech napsal svou první kuchařku.

Škoda nevařit je název první kuchařky mladého studenta, který se označuje za velkého milovníka hudby a jídla a za cestovatele. Spojil své tři vášně a vydal moderní, netypickou, s nadhledem a lehkým vtipem psanou kuchařku.

Kuchařka Škoda nevařit se bude líbit mladým lidem, které nadchne netradiční plastový přebal knihy s odkrytým lepeným hřbetem. Martin myslel na své vrstevníky, kterým pomáhá najít cestu do kuchyně. V kuchařce tak najdou kapitoly Na stres a kocovinu, Jídla na cesty, Z mála hodně nebo Party na grilu. Každý recept je doplněn písní, která podle Martina může doladit atmosféru při vaření i po něm (jak se autor svěřil, vybíral i podle jednotlivých kapitol, a tak například téma Na stres a kocovinu doladí klidnější melodie, aby vám z nich ještě víc netřeštila hlava). Pro hladký průběh vaření nechybějí ani rady a tipy, ke kterým se autor sám postupně dopracoval. Podle Martina mohou z kuchařky vařit úplní kuchařští začátečníci, ale i pokročilí, kteří ocení neotřelé nápady, jak vylepšit klasické české recepty nebo poznat španělskou, americkou a londýnskou gastronomii. Kuchařku koupíte za 399 Kč na www.smartpress.cz.

Tip redakce: Z kuchařky Škoda nevařit můžete vyzkoušet recepty na španělskou tortillu, valencijskou paelllu a mušle na páře. Na stres a kocovinu si dejte česnečku, míchaná vajíčka s cherry rajčátky a nakonec čokoládové brownies s oříšky. V létě uspořádejte gril party, na které nebudou chybět antipasti, sekané kebaby a čerstvé tzatziki, sardinky s polníčkem a citronovou šťávou nebo salát z grilovaných paprik s mátou. Užijte si léto s novými recepty, poslechněte si inspirativní hudbu a nebojte se zkoušet nové věci stejně jako vycházející hvězda kulinářského nebe Martin Škoda.
 

Připravila Irena Vaňková

 

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit