0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak s přehledem zvládnout úklid po večírku

Jak s přehledem zvládnout úklid po večírku
sdílet:
Party se skvěle vydařila, poslední hosté jsou pryč, na vás čeká pár hodin spánku a poté likvidace špinavého nádobí a skvrn na koberci. Jak zvládnout úklid po bujarém večírku, a nezešílet?

Myslete dopředu

Na úklid spouště je třeba myslet dřív, než večírek vypukne. Pokud máte světlý koberec, dobře si rozmyslete, zda chcete následující den strávit v podřepu drhnutím skvrn od červeného vína, nebo jestli není chytřejší jej jednoduše srolovat a strčit do komory. Jestliže si potrpíte na keramické sošky či drahé umělecké artefakty, raději je odstraňte do bezpečí – tedy pokud nechcete riskovat, že někdo ze společensky unavených hostů ztratí stabilitu a vaši chloubu nešťastnou náhodou rozbije.

V případě, že nemáte myčku nádobí a nepotrpíte si na formální večeře, zvažte nákup papírových či plastových talířů. Mytí hromady nádobí s větší či menší kocovinou je zážitek, který si spousta lidí raději ušetří. Pomluv se bát rozhodně nemusíte, lidé se k vám jdou bavit, ne zkoumat, jaký máte porcelán.

Aby na vás druhý den nepadl nepořádek v celé své ‚kráse‘, můžete v průběhu večera odnášet špinavé nádobí směr kuchyně. Ale to je také všechno, co je povoleno, protože nic nezničí atmosféru rozjetého večírku tak jako vůně jaru.

Po večírku

Hosté zmizeli a vy jste zůstali sami v bytě plném skvrn. Jak na ně? Postrachem každé hospodyně jsou fleky od červeného vína – co nejdříve na ně nasypte sůl a nechte ji několik hodin působit. Další osvědčenou metodou proti skvrnám od červeného vína je polít je bílým vínem či čistým zředěným alkoholem.

Na skvrny od kávy doporučujeme mléko či citron. Pokud jste našli po bytě nalepené žvýkačky, zamrazte je (na koberec dejte pytlík s ledovými kostkami, ubrus můžete strčit do mrazáku) a poté zmrzlou žvýkačku opatrně seškrabte.

Přejeme hodně štěstí a pevné nervy při likvidaci nepořádku!

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit