Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak s přehledem zvládnout úklid po večírku? Stačí mít správného pomocníka

Bosch Unlimited 7 ProHygienic Aqua
ZDROJ: Bosch
sdílet:

Party se skvěle vydařila, poslední hosté jsou pryč, na vás čeká pár hodin spánku a poté likvidace špinavého nádobí a skvrn na koberci. Jak zvládnout úklid po bujarém večírku a nezešílet?

Měření

Na úklid spouště je třeba myslet dřív, než večírek vypukne. Pokud máte světlý koberec, dobře si rozmyslete, zda chcete následující den strávit v podřepu drhnutím skvrn od červeného vína, nebo jestli není rozumnější jej jednoduše srolovat a strčit do komory.

  • Jestliže si potrpíte na keramické sošky či drahé umělecké artefakty, raději je odstraňte do bezpečí – tedy pokud nechcete riskovat, že někdo ze společensky unavených hostů ztratí stabilitu a vaši chloubu nešťastnou náhodou rozbije.
  • Aby na vás druhý den nepadl nepořádek v celé své ‚kráse‘, můžete v průběhu večera odnášet špinavé nádobí směr kuchyně. 
Skryt pre seznam

Spoušť po večírku

Hosté zmizeli a vy jste zůstali sami v bytě plném skvrn, drobků, odpadků a dalšího nepořádku. Jak si nimi poradit?

Postrachem každé hospodyně jsou fleky od červeného vína – co nejdříve na ně nasypte sůl a nechte ji několik hodin působit. Další metodou proti skvrnám od červeného vína je polít je bílým vínem či čistým zředěným alkoholem.

Na skvrny od kávy doporučujeme mléko či citron. Pokud jste našli po bytě nalepené žvýkačky, zamrazte je (na koberec dejte pytlík s ledovými kostkami, ubrus můžete strčit do mrazáku) a poté zmrzlou žvýkačku opatrně seškrabte.

Skryt pre seznam
Bosch
ZDROJ: Bosch
Skryt pre seznam

A co podlaha?

Úklid podlahy nakonec může být to nejpříjemnější! S novým vysavačem Bosch Unlimited 7 ProHygienic Aqua můžete totiž mopovat i vysávat a ušetřit tak čas. 

  • Vysavač Bosch Unlimited 7 ProHygienic Aqua nejprve nasává prach výkonným sacím kanálem v přední části a dvě rotační mopovací utěrky z mikrovlákna za ním zajišťují účinné setření nečistot a skvrn.
  • Automatické dávkování vody udržuje mopovací utěrky stále vlhké a přívod vody lze zastavit nebo zvýšit i ručně pomocí regulačního tlačítka. Nezáleží na tom, zda čistíte dlažbu, vinyl, kámen nebo choulostivé dřevěné podlahy.

Zdroj informací: Apetit, Bosch

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...