0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejíte kapra? Treska tmavá překvapí lahodnou chutí

AD
tmavá treska
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Štědrovečerní tabule bez ryby? Pro většinu z nás něco nemyslitelného – bez smaženého kapra a salátu by Vánoce nebyly úplné. Česká klasika je samozřejmě kapr. Ale co když ho nejíte? Někomu vadí jeho chuť, někdo má obavy, že mu zaskočí kůstka.

tmavá treska smaženáZkuste změnu – připravte letošní štědrovečerní večeři z tresky tmavé. Její maso je téměř bez kostí, voní mořem a má výbornou chuť. V trojobalu je nepřekonatelná, ne nadarmo je nejpoužívanější mořskou rybou při výrobě kvalitních rybích prstů (tedy těch z celých filet, nikoli z mletého masa). Ze stejných důvodů je v Anglii treska tmavá základem legendárního pokrmu fish and chips – každý rok se tam připraví na 130 milionů porcí této tradiční ostrovní pochutiny.

Čistá voda, přirozený lov, rychlé zpracování

Treska tmavá, jedna ze tří nejprodávanějších ryb světa, patří mezi nejoblíbenější i na BonFood.cz. Pro svou univerzálnost (dá se vařit, péct, grilovat, dusit i smažit) se prodává celý rok. V období před Vánocemi ovšem její prodeje vyskočí na dvojnásobek. Na BonFood.cz nabízíme filety z tresky lovené v čistých vodách kolem Islandu a hluboce zamrazené ihned po výlovu na lodi. Při zpracování nejsou přidávány žádné konzervanty nebo chemické přísady, maso neobsahuje žádnou přidanou vodu, což je bohužel „oblíbený“ nešvar při prodeji ryb v obchodech.

fulet tmavé treskyTreska na talíři? Příjemná chuť a minimum kostí

Jak už její jméno napovídá, má treska tmavá tmavší maso. Na štědrovečerním stole tak spolehlivě nahradí vánočního kapra všem lidem, kteří si v tento výjimečný den chtějí dopřát rybu, ovšem chtějí se vyhnout riziku v podobě kůstek. Těch má treska tmavá totiž opravdu naprosté minimum, není se tedy třeba obávat cesty na pohotovost.

Akce pro čtenáře Apetitu: Treska tmavá 1 kg za 199 Kč (sleva ze 362 Kč/kg)

Výjimečná předvánoční sleva platí pouze několik dnů (do 1. 11., do půlnoci), žádné další omezení není – kolik objednáte, tolik vám naší vlastní dopravou dovezeme. Každé balení tresky je zatavené v sáčku, v mrazničce vydrží i několik měsíců bez změny struktury a chuti. Objednejte si na BonFood.cz tresku tmavou za jedinečnou cenu!

Související články

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč