Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Ochutnejte stovku nejlepších vín

růžové víno
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Zatímco v Praze si odborná i laická veřejnost vychutnává první ročník festivalu vína Prague Wine Week, v degustačním sále Národního vinařského centra hledá dvacítka profesionálních degustátorů stovku nejlepších kousků do kolekce Salonu vín 2009. Posuzovat se bude pětatřicet odrůd v sedmi kategoriích, chybět nebudou ani takové speciality jako např. odrůda Ariana, Laurot či Malverina.

Zaujmout cvičené smysly porotců se letos snaží rekordních 485 vzorků od 109 vinařských firem z Moravy a Čech s tím, že do soutěže mohly být přihlášeny pouze vzorky, které obdržely nominaci na některé z nominačních soutěží. Tři degustační komise budou mít plné ruce práce až do zítřka, kdy sestaví seznam výherců. Každý z odborníků během degustačního maratonu, který započal v pondělí, ohodnotí přibližně 55 vzorků za den.

Přijďte popít!
Mezi letošní novinky soutěže patří i tzv. „divoká karta“, díky níž každý vinař mohl s nominovaným vínem přihlásit ještě jedno víno ze své produkce. Další novinkou je paralelní laická degustace, a tak mohou milovníci vína porovnávat své vjemy s hodnocením poroty.

Samotné slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vinařům proběhne 27. února ve Valticích. Oceněná vína si poté mohou jednotliví vinaři označit medailí s logem „Salon vín ČR 2009“. Příležitost ochutnat vybranou stovku toho nejlepšího budete mít hned následující den, 28. února, na veřejné degustační expozici Salon vín ČR 2009. Degustovat můžete sami nebo se mezi víny můžete projít s vyškoleným sommeliérem. Na zdraví!

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín