Pivo na náplavce aneb Festival malých a mini českých pivovarů

sdílet:
Obrovský pivní výběr tradičních i jedinečných chutí, balkánské speciality, uzené ryby, klobásy i bleší trh již tento víkend na vltavské náplavce.
AKTUÁLNĚ OD ORGANIZÁTORA: Kvůli vyklízení vltavských náplavek byl festival pro daný termín zrušen, jedná se o náhradním termínu a místě. Sledujte stránky www.pivonanaplavce.cz.

V pátek 31. května a v sobotu 1. června můžete navštívit festival malých a mini českých pivovarů na náplavce na Rašínově nábřeží v Praze. Přesně třicet českých pivovarů přiveze sedmdesát různých druhů piv – světlých, tmavých, polotmavých, hořkých i sladkých, speciálů s příchutí ovoce, kávy, medu či karamelu, filtrovaných, nefiltrovaných i kvasnicových a spodně i svrchně kvašených. Některé pivovary uvařily speciální piva jen pro tuto příležitost. Sběratelé tak mají možnost získat unikátní pivní etikety. K dispozici budou i stánky s nealkoholickými nápoji, především limonádami. Těšit se můžete i na ryby z udírny, kvalitní grilované klobásy, grilovanou zeleninu, balkánské speciality, jako je pljeskavica, a další pivní pochutiny.

Kolik zaplatíte


Degustační set, bez kterého se nemůžete pustit do ochutnávání, je 200 Kč. Platí na oba festivalové dny. Najdete v něm mimo jiné skleněný džbánek o objemu 0,3 l. Nápad, kterým se pořadatelé vyhnuli neekologickým kelímkům, se nám moc líbí. Více informací naleznete na www.pivonanaplavce.cz

Tip redakce:


V sobotu 1. června se bude konat pivní bleší trh, kde budou k mání pivní suvenýry k prodeji i k výměně. Máte-li doma nějaký takový suvenýr, ale nejste si jisti jeho hodnotou, přineste ho s sebou. Na místě blešího trhu bude i bezplatná poradna, která vám věc ohodnotí.

Připravila Nikita Rybová
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit