0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Světový den koktejlu oslavte stylově


Světový den koktejlu oslavte stylově

sdílet:
Dnes je tomu 204 let, kdy se poprvé psalo o míchaném nápoji, který známe pod názvem koktejl. Zkuste si doma namíchat něco lahodného.

Krátce z historie


První o koktejlu napsal americký časopis The Balance and Columbian Repository v roce 1806. Definoval ho jako stimulovaný likér, složený z různých druhů alkoholu, cukru, vody a bitteru.

Dohady a legendy ohledně názvu


O vzniku názvu míchaných alkoholických nápojů koluje mnoho legend a teorií. Své jméno mohl získat po Coctel, dceři mexického krále Axolotla VIII. Ta prý nabídla zvláštní nápoj americkým hostům v době, kdy bylo uzavíráno příměří mezi těmito dvěma zeměmi. Zkomoleninou jejího jména vznikl pojem ‚cocktail‘.  


Nápoj s kohoutími peryDruhá legenda tvrdí, že Betsy Flannaganová ubytovávala během války za nezávislost několik důstojníků. Jednoho dne jim nabídla nápoj, který ozdobila kohoutími pery. Francouzský poručík prý zvolal: Vive le coq’s tail!   


Oslava kohoutího vítězeTřetí legenda také souvisí s kohouty. Především v karibské oblasti byly populární kohoutí zápasy a výherce vždy pozval všechny na nějaký nápoj. Muž, který je jednoho dne připravoval, měl k dispozici jenom zbytky různých alkoholických nápojů. Smíchal je tedy dohromady a ozdobil kohoutími pery, která po zápase zbyla. 


Namíchejte si pohodu!


Pro příjemný večer zkuste některý z těchto koktejlů. Osvěžující kiwi collins, klasickou piña coladu, originální šampaňskou pěnu, perfect bombay nebo hořkosladký cointreau granita.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit