Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Opojné letní drinky pro každou party

Opojné letní drinky pro každou party
ZDROJ: Rirri/Unsplash

Období dlouhých letních večerů doslova vybízí k setkávání se s přáteli. Přemýšlíte, co na letní party podávat k pití? Vyberte si z mnoha skvělých drinků, které vás a vaše hosty osvěží v horkých dnech a navodí tu správnou atmosféru letního večírku.

Máte raději martini ve stylu Jamese Bonda, klasickou mexickou margaritu nebo dáváte přednost osvěžujícímu sorbetu? Ať už jsou vaše nápojové preference jakékoli, z našich tipů si vyberete svého favorita. Poradíme vám také, jak se na letní party připravit dopředu, aby vám příprava drinků neubrala z času, který můžete trávit s přáteli. 

Nechte se vést svou chutí

Zatímco někdo si nejlépe vychutná ostrý říz whiskey v manhattanu, jiný dává přednost drinkům na bázi rumu. Dámy jistě nepohrdnou svěží španělskou sangrií s ovocem nebo ledovým sorbetem. Před party se tak nezapomeňte zazásobit kvalitním alkoholem dle chuti a příležitosti. Co dalšího budete k přípravě drinků potřebovat? K základní barmanské výbavě patří shaker, který můžete nahradit jinou uzavíratelnou nádobou na nápoje. Dále se vám bude hodit:

  • odměrka 
  • dostatečné množství ledu
  • čerstvé ovoce
  • naložené ovoce (např. třešně)
  • míchátko (nebo nerezové brčko) 
  • sklenice na aperitiv a long drink

Na doslazení drinků můžete použít skvělé domácí sirupy

Efektní ledové kostky do každého drinku

Máme pro vás osvědčený trik, jak i obyčejný drink proměnit v luxusní záležitost. Připravte si dopředu efektní kostky ledu se zmraženým ovocem. Do tvořítek na led nalijte vodu a vložte:

  • malinu, ostružinu, jahodu, borůvky a jiné lesní ovoce
  • plátek pomeranče
  • plátek okurky (skvěle se hodí do drinků na bázi ginu, např. střik s okurkou a ginem)
  • jedlé květy

Kreativně vytvořené ledy pak můžete použít nejen do koktejlů. Skvěle se vyjímají v obyčejné sklenici s vodou nebo domácí limonádou.

Bowle: nejlepší drink na party

Jak připravit letní drink, který chutná všem a vy v průběhu party nemusíte neustále odbíhat k přípravě nových koktejlů? Osvědčeným a velmi oblíbeným drinkem je ovocná bowle. Jednoduše smíchejte nápoje uvedené v receptu, přidejte nakrájené ovoce a nechte společně chladit alespoň tři hodiny. Bowli připravte do velké mísy, kterou můžete efektně vytvořit z vydlabaného melounu. 

Dostatek vody = základ v boji proti kocovině

O množství vypitých opojných drinků nás spolehlivě ujistí ranní kocovina. Bolest hlavy a nevolnost, kterou nemá nikdo rád a které můžeme snadno předejít. Stačí každý drink prokládat stejně velkou sklenicí vody. Pokud se ale přecijen nepříjemné třeštění hlavy a pocit žaludku na vodě dostaví, máme pro vás několik spolehlivých triků, jak vyzrát na kocovinu v našem článku. 

 

Skryt pre seznam
Autor: jana.koprivova
Negroni
Do 10 minut
Velmi snadné

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč