0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tip na dárek: šálek kávy v několika podobách

Tip na dárek: šálek kávy v několika podobách
sdílet:
Bez kávy ráno nevstane a s kávou propluje celým dnem? Dopřejte svému milovníkovi kávy dárek, který je pro něj jako stvořený. Vybrat můžete kávový set, kávovou knihu nebo kávový kurz.

Sada pro domácí přípravu kávy

Protože bychom bez kávy někdy nenapsali ani řádku, zaujala nás kávová sada pražírny Doubleshot. Najdete v ní vybavení pro domácí přípravu kávy od japonské firmy Hario. Ta se stala uznávaným pojmem i mezi kavárenskými profesionály. Set obsahuje 350 g čerstvě pražené kávy, ruční mlýnek k jejímu namletí, keramický filtr, 50 kusů papírových filtrů a hrnek, abyste si měli v čem kávu připravit. Ozdobnou papírovou krabici, která celý set ukrývá, zdobí ilustrace cesty kávového zrnka z plantáže až do šálku voňavého nápoje. Set pro domácí přípravu kávy můžete objednat na www.doubleshot.cz. Stojí 1690 Kč.

Kniha o kávě

Baristka Petra Veselá napsala Knihu o kávě, ve které vás seznámí s historií kávy. Dozvíte se o tom, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží. Kávomilci zjistí, že existují různé druhy a odrůdy kávy a každá z nich má svou specifickou chuť. Věděli jste, že to, jak káva chutná, ovlivňuje také pražení, mletí, její uchovávání? V knize nechybějí ani recepty na kávové nápoje včetně několika originálních, které vytvořila sama autorka. Knihu o kávě koupíte na www.smartpress.cz za 399 Kč.

Kávový kurz

Zajímavý dárek pro všechny, kteří mají kávu rádi, nebo i pro ty, kteří zatím nevědí, jak chutná kvalitní a zdravě připravený šálek kávy, je kávový kurz. Obdarovaný se může nechat zasvětit do alternativních metod přípravy povzbuzujícího nápoje, jako jsou french press, vacuum pot, aero press a drip. Kurz stojí 1590 Kč. Poukazy si můžete objednat na www.kavovyklub.eu.

Připravila Jana Kopřivová
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit