Luxusní kávové dezerty

Luxusní kávové dezerty

Káva je pro své povzbuzující účinky oblíbená po celém světě. Když k šálku kofeinového životabudiče přidáte trochu cukru, spolehlivě se dostaví příval energie.

Kávové dezerty působí díky kombinaci hořké a sladké chuti dospěle a sofistikovaně. Můžete je servírovat jako sladkou tečku, když pozvete na oběd přátele. Tmavý palačinkový dort s kávovým krémem a ostružinami bude ozdobou nedělního stolu.

Nebo některý z nich přichystejte jako jednu z možností ve sladkém bufetu, pokud se rozhodnote uspořádat místo večírku odpolední kávový dýchánek. Čokoládovo-kávový dort nebo capuccino cheesecake zmizí určitě mezi prvními. A pokud si na velký dort netroufáte nebo chcete pořádat dýchánek pod širým nebem a máte obavu, že v teplém odpoledni na zahradě by krémové dezerty utrpěly, upečte trvanlivější kávové bábovičky.

Kávový koláč tres leches

Kávový koláč tres leches

Více
 

Kávový dezert je skvělou volbou také pro brunch – pomalou dopolední snídani plnou dobrot. Zvlášť jestliže se pozdní snídaní rozhodnete oslavit výročí vztahu či parnerovy nebo partnerčiny narozeniny. Kromě voňavého šálku kávy je z peřin vylákáte i na koblížky s kávovým krémem.

Mandlová kaše s kávou

Mandlová kaše s kávou

Více

Ve žhavých letních dnech potřebujeme nejen povzbudit, ale také osvěžit. A tyto dva požadavky snadno splní kávová zmrzlina. Můžete vyzkoušet moaré nanuk s vietnamskou kávou nebo kopeček zmrzliny, kterou jsme nazvali turecká káva.

Anebo si dopřejte italský nápoj affogato, který kombinuje horké a hořké espresso se smetanovou zmrzlinou. Jestli nejste zmrzlinový fanoušek, a přesto byste si místo horkého nápoje dali v létě raději něco chladivého, dokonalým kávovým osvěžením se stane mazagran neboli kávová limonáda s citronem.

Související recepty

Obchod Apetit