Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Luxusní kávové dezerty

Odpolední káva a k ní sladká maličkost – rituál, na který se denně těší mnoho z nás. Dopřejte si dvojnásobné potěšení a dejte si ke kávě lahodný kávový dezert.

Káva je pro své povzbuzující účinky oblíbená po celém světě. Když k šálku kofeinového životabudiče přidáte trochu cukru, spolehlivě se dostaví příval energie.

Kávové dezerty působí díky kombinaci hořké a sladké chuti dospěle a sofistikovaně. Můžete je servírovat jako sladkou tečku, když pozvete na oběd přátele. Tmavý palačinkový dort s kávovým krémem a ostružinami bude ozdobou nedělního stolu.

Nebo některý z nich přichystejte jako jednu z možností ve sladkém bufetu, pokud se rozhodnote uspořádat místo večírku odpolední kávový dýchánek. Čokoládovo-kávový dort nebo capuccino cheesecake zmizí určitě mezi prvními. A pokud si na velký dort netroufáte nebo chcete pořádat dýchánek pod širým nebem a máte obavu, že v teplém odpoledni na zahradě by krémové dezerty utrpěly, upečte trvanlivější kávové bábovičky.

Kávový koláč tres leches

Někteří znalci tvrdí, že nalít mléko do kávy je hotový hřích. Ovšem až ochutnají tohle "zakázané" spojení...
 

Kávový dezert je skvělou volbou také pro brunch – pomalou dopolední snídani plnou dobrot. Zvlášť jestliže se pozdní snídaní rozhodnete oslavit výročí vztahu či parnerovy nebo partnerčiny narozeniny. Kromě voňavého šálku kávy je z peřin vylákáte i na koblížky s kávovým krémem.

Mandlová kaše s kávou

Nedovedete si představit ráno bez šálku kávy? Pokud patříte mezi milovníky tohoto nápoje, oceníte, jak...

Ve žhavých letních dnech potřebujeme nejen povzbudit, ale také osvěžit. A tyto dva požadavky snadno splní kávová zmrzlina. Můžete vyzkoušet moaré nanuk s vietnamskou kávou nebo kopeček zmrzliny, kterou jsme nazvali turecká káva.

Anebo si dopřejte italský nápoj affogato, který kombinuje horké a hořké espresso se smetanovou zmrzlinou. Jestli nejste zmrzlinový fanoušek, a přesto byste si místo horkého nápoje dali v létě raději něco chladivého, dokonalým kávovým osvěžením se stane mazagran neboli kávová limonáda s citronem.

Přidat komentář