Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Pro milovníky vína v Čechách i na Moravě

prodej vína
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Jestliže patříte mezi milovníky dobrého vína, pak tento víkend vyrazte na Mutěnicko. Degustaci si můžete užít i v letním sídle prezidentů, v obci Lány.

Vinaři otvírají sklepy na Mutěnicku

Lahve o víkendu 22. a 23. dubna odzátkují vinaři v Jihomoravském kraji. Tam se totiž koná devátý ročník a v pořadí již 21. Festival otevřených sklepů. Třetí dubnový víkend máte jedinečnou příležitost odegustovat vína 36 vinařů ve 4 obcích na Mutěnicku. Mezi městečky Mutěnice, Čejčí, Hovorany a Šardicemi návštěvníky přepraví kyvadlová autobusová doprava, která bude jezdit v intervalu 15 minut.

Víkendovou akci bude provázet bohatý program, mimo jiné ochutnávky zabijaček a místních specialit, koncerty cimbálek a dalších kapel. Pořadatel akce předpokládá, že vinaři nabídnou přes 400 vzorků. 

Festival se pravidelně střídá mezi 9 oblastmi. “Například na letošním jarním festivale vyměníme Svatobořice-Mistřín za Čejč. Bohužel zůstává mnoho obcí, které by s námi rády festival udělaly, ale ani v okolí Valtic či Dolních Kounic nedáme dohromady dost vinařů,“ říká dlouholetý organizátor vinařských akcí Juraj Flamik. Akci pořádá Brněnská Nadace Partnerství. Lístky seženete v předprodeji do pátečního poledne za 980 Kč, na místě za 1080 Kč.

muzikanti nalévání vína

Festival vína (Ne)vinné Lány

V sobotu 22. dubna se v prostorách Muzea T. G. Masaryka v Lánech uskuteční v pořadí druhý festival vína (Ne)vinné Lány 2017. Přijede 15 předních tuzemských vinařů, kteří přivezou a představí desítky vzorků kvalitních vín. Letos se festival ponese v duchu tématu „ryzlinky“. Návštěvníci mohou tedy festival pojmout jako „odrůdovou degustaci“.

I zde si můžete pochutnat na vynikajícím jídle a laskominách. Mlsné jazýčky potěší špičkový výrobce čokolád Jordi‘s, nebo sýry z farmy Moholka od Karlštejna. Teplé pochutiny připraví Paul Day, majitel restaurací Sansho a Maso a kobliha, které nedávno obdržely Michelinské ocenění Bib Gourmand. Šnekárna nabídne, jak již název napovídá, šnečí pochoutky.

Vstupné na Festival vína (Ne)vinné Lány stojí 350 Kč (v předprodeji 330 Kč). Vstup je možný po dobu 3 hodin od doby platnosti vstupenky. Vstupné zahrnuje vstup do Muzea TGM Lány, 15 festivalových žetonů směnitelných za degustační vzorky, degustační skleničku s ryskou a průvodní materiály.

Související články

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč