0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zavěste kávu. Vypije ji někdo jiný.

Zavěste kávu. Vypije ji někdo jiný.
sdílet:
Podělte se o kávu s někým, kdo si ji nemůže dovolit. Díky Coffeeshare dopřejete radost z kávy nebo posezení v kavárně i těm, kteří by na ně kvůli nedostatku peněz nedosáhli.

Jak to funguje? V kavárně, která je zapojená do projektu Coffeeshare, si dáte kávu, zaplatíte ji a do kasičky přihodíte drobné na kávu nebo horký nápoj pro ty, kteří si ji sami koupit nemohou. A když pak do stejného podniku někdo takový přijde, vaše peníze mu kávu zaplatí. Je to úplně jednoduché, že? 

Italský původ

Coffeeshare inspirovala neapolská tradice ‚caffè sospeso‘ (čili zavěšená káva). V poválečném období takto bohatší Italové projevovali solidaritu s těmi, kteří museli čelit chudobě. Zaplatili dvě kávy a druhou nechali pro někoho, kdo si pro ni přišel později. Zvyk se později rozšířil do celého světa.

Více o projektu a seznam kaváren, kde můžete kávu zavěsit, najdete na www.coffeeshare.cz.

Zaujalo nás:

Zavěšená káva není v České republice novinkou. Samotný projekt Coffeeshare je v běhu již téměř rok a například v podniku s příznačným názvem U Zavěšenýho kafe tuto možnost nabízí už od počátku své existence.

A takhle vtipně celý princip kavárna popisuje na svých internetových stránkách: „Víte, co je ‚zavěšený kafe‘? Tak to přijde pán do kavárny, vypije kávu a povídá: „Zaplatím dvě kávy – tu, co jsem vypil, a jednu zavěšenou.“ Přijde jiný pán, nemá peníze, tak povídá: „Není tady nějaký zavěšený kafe?“ A když je, tak ho vypije a jde domů…“ Je to úplně jednoduché, že?

Autor: jana.koprivova

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?
  • Zdraví a výživa

Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?

Internet i knihy jsou plné nejrůznějších způsobů, jak zhubnout. Od jablečné diety, přes nízkosacharidovou, bezlepkovou až po různé hladovky. Jenže ne každá cesta k hubenějšímu já je zdravá. Co si můžete nezdravým hubnutím způsobit? ...

Obchod Apetit