Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na pudinky, krémy a domácí zmrzlinu

Do kategorie krémů, zmrzlin a pudinků se vyplatí nahlédnout hlavně v létě anebo kdykoli, když hledáte snadnou sladkou tečku. Ukrývají se zde často velmi jednoduché recepty na krémy, pěny, pudinky, zmrzliny či nanuky, kterými potěšíte všechny okolo stolu. Chocolate mousse neboli čokoládovou nebo dokonalým trifle nepohrdne nikdo.

...

  
Patří sem velká část nepečených dezertů, které se z pravidla podávají chlazené. Najdete tu dezerty, svačinky, poháry, misky či skleničky. K jejich přípravě obvykle nepotřebujete troubu. můžete podávat jako zákusek i svačinu pro děti. Speciálně pak nanuky vykouzlí vašim ratolestem určitě úsměv na tváři. 

 

Krémy a pěny do skla 

U nás se pak můžete inspirovat, jak připravit a kombinovat například krémy z tvarohu či mascarpone, ovoce, rozvary, korpusy, sušenky spolu s ořechy tak, abyste vytvořili dokonalý pohár. Připravovat dezert do skla se vyplatí hned z několika důvodů. 

Nemusíte se trápit tím, jestli krém či pěna dokonale zatuhne, protože odpadá problém s porcováním. Skleničky, misky či poháry jsou skladnější než dortové formy, tudíž nezaberou tolik místa v lednici. A konečně, připravíte si tolik porcí, kolik potřebujete. V případě, že máte hostů hodně, třeba na svatební hostině, klidně použijte malé zavařovačky. 

Smetanové zmrzliny, nanuky a sorbety 

Zmrzlina nikdy nemůže nic pokazit. Častokrát dokonce potěší i zatvrzelé odpůrce všeho sladkého. I dietáři nepohrdnou dobrým domácím sorbetem. A děti? Ty vás budou doslova zbožňovat, když budou mít vždycky dostatek nanuků v mrazáku.

Pudinky známé i nevšední 

Pudink nemusí nutně být jen označení krému připraveného z prášku.


Celý popis