Známe TOP 10 restaurací Maurerova výběru GRAND RESTAURANT 2020!

sdílet:
Slavnostní vyhlášení výsledků XXIV. ročníku celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant proběhlo 28. 11. 2019 v prostorách Mercedes Forum Praha. Které restaurace se letos probojovaly do první desítky?

Letošní žebříček deseti nejlepších a nejzajímavějších restaurantů, který každoročně vzniká na základě posuzování nezávislých hodnotitelů, přináší velmi zajímavou a pestrou skupinu restaurací. Najdete tu stálice naší kulinární scény, ale i vycházející hvězdy. Přestože mají každá úplně jiný charakter, jiné zázemí i jiný způsob vedení, jedno je spojuje – osobitost, jedinečnost a především kvalita.  
Absolutním vítězem se letos stala pražská restaurace Bellevue, která se na předních příčkách umístila i loni (7. místo). Kromě pražských podniků se mezi TOP 10 restauranty objevují i podniky ze Středočeského kraje, Karlových Varů a Olomouce.

Letošní výběr nejlepších restaurací, kterým se započítává nejen známka za jídlo, ale také za obsluhu a interiér, je opravdu velmi pestrý. Jejich týmy jsou velké i velmi malé, kuchyně jsou mezinárodní i domácí, zasahují do několika různých gastronomií od asijské, přes českou, lokální, lehce molekulární až po klasicky francouzsky laděnou. Spojuje je to, že každému návštěvníkovi připravují nezapomenutelné zážitky.

Žebříček TOP 10 Maurerův výběr GRAND RESTAURANT 2020

1. místo
Bellevue
Smetanovo nábřeží 18, Praha 1

2. místo
Four Seasons hotel, Cotto Crudo
Veleslavínova 2a, Praha 1

3. místo
Levitate Restaurant
Štěpánská 611/14, Praha 1

4. místo
Portfolio

Havlíčkova 1030/1, Praha 1

5. místo
Chateau Mcely, Piano Nobile
Mcely 61

6. místo
InterContinental hotel, Zlatá Praha
Pařížská 30, Praha 1

7. místo
Yamato
U Kanálky 14, Praha 2

8.–9. místo
Le Marché

Mariánskolázeňská 4, Karlovy Vary

8.–9. místo
Taro

Nádražní 300/100, Praha 5

10. místo
Entrée

Ostravská 1, Olomouc

Obchod Apetit