Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Světový den koktejlu oslavte stylově


Světový den koktejlu oslavte stylově


Dnes je tomu 204 let, kdy se poprvé psalo o míchaném nápoji, který známe pod názvem koktejl. Zkuste si doma namíchat něco lahodného.
11. 5. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Krátce z historie


První o koktejlu napsal americký časopis The Balance and Columbian Repository v roce 1806. Definoval ho jako stimulovaný likér, složený z různých druhů alkoholu, cukru, vody a bitteru.

Dohady a legendy ohledně názvu


O vzniku názvu míchaných alkoholických nápojů koluje mnoho legend a teorií. Své jméno mohl získat po Coctel, dceři mexického krále Axolotla VIII. Ta prý nabídla zvláštní nápoj americkým hostům v době, kdy bylo uzavíráno příměří mezi těmito dvěma zeměmi. Zkomoleninou jejího jména vznikl pojem ‚cocktail‘.  


Nápoj s kohoutími peryDruhá legenda tvrdí, že Betsy Flannaganová ubytovávala během války za nezávislost několik důstojníků. Jednoho dne jim nabídla nápoj, který ozdobila kohoutími pery. Francouzský poručík prý zvolal: Vive le coq’s tail!   


Oslava kohoutího vítězeTřetí legenda také souvisí s kohouty. Především v karibské oblasti byly populární kohoutí zápasy a výherce vždy pozval všechny na nějaký nápoj. Muž, který je jednoho dne připravoval, měl k dispozici jenom zbytky různých alkoholických nápojů. Smíchal je tedy dohromady a ozdobil kohoutími pery, která po zápase zbyla. 


Namíchejte si pohodu!


Pro příjemný večer zkuste některý z těchto koktejlů. Osvěžující kiwi collins, klasickou piña coladu, originální šampaňskou pěnu, perfect bombay nebo hořkosladký cointreau granita.

Přidat komentář