Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Šípková zavařenina

Nenápadná a nevtíravá chuť plodů šípkové růže vydá své skryté tajemství jen pečlivou a pracnou přípravou. Ale výsledek stojí za to.

Vydání: 2008/9
Autor:
Hodnocení:
7 (hlasů)
Počet porcí: 4-5
Doba přípravy: Více než hodinu
PT45M
Vaření 0:45
Zavařenina Česká

Ingredience

    • 1 kg šípků, zbavených stopek a bubáků, přepůlených
    • 1 kg krupicového cukru (nemusíte spotřebovat)
    • ½ lžičky mletého hřebíčku

Příprava jídla

1 Šípky zalijte vodou tak, aby byly úplně potopené. Přiveďte k varu a vařte asi půl hodiny doměkka. Pak šípky umelte na masovém mlýnku nebo je propasírujte přes cedník. Potom je znovu propasírujte přes velmi jemné síto, abyste je zbavili všech peciček a chloupků.

2 Získanou hmotu zvažte a na každé kilo dejte jeden kilogram cukru. Vraťte na oheň, přidejte hřebíček a vařte asi 15 minut do požadované konzistence. Plňte do sklenic, zavíčkujte a dnem vzhůru nechte vychladnout.

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Kančí kýta se šípkovou omáčkou

Chlebíček se šípky

REKLAMA

Komentáře

Obrazek uzivatele
Je prostě skvělá. Sice jsem si blahořečila, že mám doma robota na pasírování, protože mamka doma zavařeninu pasírovala přes sítko a stejně se jí tam dostaly chloupky a semínka. Ale robotem šla práce pěkně rychle od ruky :-) A vánoční linecké se šípkovou zavařeninou bylo bezkonkurenční. Letos jdu trhat šípky zase!!!!
Obrazek uzivatele
podle mého loňského vaření šípkové zavařeniny je lepší syrové šípky očistit a vyškrábat pecičky. Pasírování a odstraňování pozdější je strašně zdlouhavé. Helena

Přidat komentář