Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Šípková zavařenina

Nenápadná a nevtíravá chuť plodů šípkové růže vydá své skryté tajemství jen pečlivou a pracnou přípravou. Ale výsledek stojí za to.

Vydání: 2008/9
Autor:
Hodnocení:
8 (hlasů)
Počet porcí: 4-5
Doba přípravy: Více než hodinu
PT45M
Vaření 0:45
Zavařenina Česká

Ingredience

    • 1 kg šípků, zbavených stopek a bubáků, přepůlených
    • 1 kg krupicového cukru (nemusíte spotřebovat)
    • ½ lžičky mletého hřebíčku

Příprava jídla

1 Šípky zalijte vodou tak, aby byly úplně potopené. Přiveďte k varu a vařte asi půl hodiny doměkka. Pak šípky umelte na masovém mlýnku nebo je propasírujte přes cedník. Potom je znovu propasírujte přes velmi jemné síto, abyste je zbavili všech peciček a chloupků.

2 Získanou hmotu zvažte a na každé kilo dejte jeden kilogram cukru. Vraťte na oheň, přidejte hřebíček a vařte asi 15 minut do požadované konzistence. Plňte do sklenic, zavíčkujte a dnem vzhůru nechte vychladnout.

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Kančí kýta se šípkovou omáčkou

Chlebíček se šípky

Podzimní likéry 4× jinak: Připravte si doma voňavý životabudič z darů přírody

Komentáře

Obrazek uzivatele
Je prostě skvělá. Sice jsem si blahořečila, že mám doma robota na pasírování, protože mamka doma zavařeninu pasírovala přes sítko a stejně se jí tam dostaly chloupky a semínka. Ale robotem šla práce pěkně rychle od ruky :-) A vánoční linecké se šípkovou zavařeninou bylo bezkonkurenční. Letos jdu trhat šípky zase!!!!
Obrazek uzivatele
podle mého loňského vaření šípkové zavařeniny je lepší syrové šípky očistit a vyškrábat pecičky. Pasírování a odstraňování pozdější je strašně zdlouhavé. Helena

Přidat komentář